FILM DISTRIBUTION & PRODUCTION

"הצחוק מכל הלב מרגיע אותי מפני אנשים רציניים" פרנסיס פיקבייה

זהו אנחנו כאן! החל מן ה 18 לינואר עד ה- 8 לפברואר!

חברת עדן סינימה מציעה לכם את המהדורה ה-6  של פסטיבל "או לה לה", פסטיבל הקומדיות הצרפתיות, בסינמטק תל אביב, בתמיכת המכון בצרפתי בישראל, יוניפרנס פילמס ו- tv5 monde.

מבחר עשיר  של 12 סרטים שיעוררו  את הסקרנות שלכם ויסייעו להפוך את החיים שלכם לקלים הרבה יותר. אנו פותחים עם סרטו החדש של אריק לבאן "לעבור לגור עם הבת שלי", קומדיה משפחתית ומשעשת (אפילו שהיא מתארחת אצלכם היא תמיד מרגישה בבית שלה) סרט המשך לסרט שפתח את הפסטיבל לפני מספר שנים :"לחזור לגור עם אמא" , והפעם האמא באה לגור עם הבת בגלל שיפוץ. זה היה אמור להיות רק לכמה ימים.

אל תפספסו את "סוכן חשאי 117 מאפריקה באהבה", בבימוי ניקולא בדוס, הרפתקאותיו של הסוכן החשאי שנוצר ב- 1949 על ידי הסופר ז'אן ברוס בספריו.

"של מי הבדיקה?" של עמנואל פולן ארנו, מציג בהומור ועדינות את הקשרים המסובכים במשפחה וזוגיות באמצעותה השחקנים הנהדרים פיליפ קתרין ואלכסנדרה לאמי .

אנחנו מציעים לכם פסטיבל מהנה ומלא צחוק.

סרט פתיחה

לעבור לגור עם הבת שלי

בימוי אריק לבאן, תסריט : אריק לבאן , ברונו לבאן , הקטור קביו רייס, שחקנים:  ז'ןזיאן בלאסקו, עמנואל סנייה,  ג'רופ קומנדר , לין רנו.
צרפת 2021, 98 דקות, צרפתית תרגום לעברית ואנגלית, באדיבות עדן סינימה.

לאחר ההצלחה הגדולה של הסרט ל"חזור לגור עם אמא", הסרט שפתח את פסטיבל הקומדיה הצרפתי בשנת 2016 נוטל אריק לבאן את הדמויות מן הסרט הקודם ומשנה את הסיטואציה.

הפעם הדירה של האם ז'קלין עוברת שיפוץ רציני, והיא מחפשת מקום מגורים זמני, היא  מתנחלת ל"כמה ימים" אצל ביתה הבכורה קרול ובעלה אלן. קרול ואלן נמצאים בתקופת משבר ובמהלכו של טיפול זוגי, אבל ה"כמה ימים", הופכים לכמה חדשים. ז'קלין מתחילה להינות מן המצב ולהפוך את הבית לביתה שלה היא מכינה ארוחות, משתלטת על הטלוויזיה, מארגנת את המטבח. היא כאן ואיש לא יודע כמה זמן זה יימשך,

עד שלארוחת חגיגית אמורה להגיע מבית האבות, אמה של ז'קלין, אימת המשפחה .

"סרט המשך משעשע" Le parisien

לרכישה

עם חברים כאלה

בימוי דניאל כהן, תסריט : אוליבייה כהן, פרנסואה דזה, משתתפים: ונסן קסל, ברניס בג'ו, פלורנס פורסטי , פרנסואה דמיאנס.
100 דקות , צרפתית תרגום לעבירת ואנגלית, באדיבות קולנוע חדש.

לאה, מארק, קארין ופרנסיס הם חברים ותיקים, רגילים לבלות בצוותא, כשכל אחד מהם מוצא את מקומו בחבורה. ההרמוניה נסדקת כשלאה, הדיסקרטית שבהם, כותבת רומן שהופך לרב מכר. במקום לשמוח בשמחתה, קנאות וחשבונות מהעבר צצים אל פני השטח וחושפים את הפן האנושי והשברירי כל כך של הרקמה האנושית. קומדיה מעוררת הזדהות ומצחיקה עד דמעות.

 קומדיה פשוט מעולה  20 Minutes.

לרכישה

רומבה

בימוי ותסריט: פרנק דובוסק, משתתפים : פרנק דובוסק, לונה אספינוזה, ז'אן פייר דארוסין.
103 דקות צרפתית תרגום לעברית ואנגלית, באדיבות בתי קולנוע לב.

טוני הוא נהג הסעות של בית ספר יסודי בפרבר צרפתי מנומנם, זאב בודד שחי את חייו לבד ומעדיף את השקט והשגרה הרגועה שלו על חברתם של אנשים. כשהוא מתעורר בוקר אחד לבד לגמרי בבית חולים בלי אף חבר, קרוב או מכר להישען עליו, הוא מבין שמשהו בחייו חייב להשתנות. טוני מחליט לנסות ליצור קשר עם בתו אותה לא ראה מאז שהיא הייתה תינוקת. אבל מאיפה בכלל מתחילים? בשביל להתקרב אליה ולנסות לחדש את הקשר המשפחתי שאבד, טוני מחליט להחליף את מגפי הבוקרים שלו בנעלי ריקוד ומצטרף, בחשש רב, לשיעורי הרומבה שמעבירה בתו האנרגטית ומלאת החיים בפריז השוקקת. הריקוד הזה ישנה את החיים של שניהם.

סרטו החדש של הבמאי והשחקן הצרפתי האהוב פרנק דובוסק ("כל הדרך אליך") הוא דרמה קומית קצבית ומסחררת על משפחה, אהבה והזדמנות שנייה.

לרכישה

משפחה ברוטציה

בימוי ז'אן פטריק בנה, תסריט ז'אן פטריק בנה, אלן מודי, משתתפים: אלכסנדרה לאמי, פרנק דובוסק, כריסטין מילה
92 דקות, צרפתית תרגום לעברית ואנגלית, באדיבות גומון.

יום אחד בני משפחת מורל מתעוררים ומגלים שהם בבעיה , הם מגלים שרוחו של בן משפחה אחד נתקעה בגופו של בן משפחה אחר. שאשא בן השש תקוע בגופו של אבי המשפחה. האבא בגופו של בנו המתבגר הבן הצער בגופה של אחותו, האחות הגדולה בגופה של האם והאם בגופו של שאשא. מבולבלים? גם בני המשפחה – וזו רק ההתחלה.  

פארסה מצחיקה בה כל אחד מן הצופים יכול למצוא את עצמו ומבוססת רק על תצוגת המשחק של המשתתפים, כיון שעל כל אחד לגלם את האחר. לה פריזיאן

הבחירה הרשמית של פסטיבל הקומדיה באלפ דוז.

לרכישה

של מי הבדיקה

בימוי: עמנואל פולן ארנו, תסריט: עמנואל פולן ארנו, נואה דברה, משתתפים: אלכסנדרה לאמי , פיליפ קתרין, מתאו פרז דורה.
79 דקות צרפתית תרגום לעברית ואנגלית, באדיבות שראד.

אן קסטיון היא אישה מאושרת, חיי הנישואין שלה עם לורן הם דוגמא להרמוניה, שני בניה הבוגרים מקסימיליאן וסזאר הם בחורים מבריקים ורגשים ופופי מעולם לא מתלוננת על החינוך של אנטואן הבן הצעיר. בסוף שבוע אחד, רגיל כמו כל סופי השבוע, מוצאת אן  באמבטיה, בדיקת הריון חיובית, החקירה של אן של מי הבדיקה,  הופכת למסע מצחיק.

לרכישה

מבצע סבא

בימוי ותסריט : פילים גויאר, משתתפים: ף ג'ראר לנוון, אוליבייה מרשל, קאמי אוגילאר.
95 דקות, צרפתית תרגום לעברית ואנגלית, באדיבות גומון.

פרנק וקרין מקבילים הצעה שהם לא יכולים לסרב לה לעבוד על ספינת תענוגות. הבעיה היחידה היא שבתם קמי חייבת להישאר בבית לעבור את בחינות הבגרות שלה. אבל לה יש רעיונות אחרים איך להעביר את הזמן וליהנות ממנו. פרנק מחליט למצוא פתרון ומזמין את אביו אנדרה, קצין משטרה בדימוס, נוקשה וקפדן עם חשיבה צבאית, אין ספק הבחינות של קאמי יהיו הצלחה גדולה. אבל אז נכנס לתמונה הסבא השני, טדי, איש מוחצן ופרוע ומנהל לשעבר של מועדון לילה. מחליט לחזור לצרפת אחרי שנים רבות בחו"ל, טדי הוא  היפוכו המושלם של אנדרה הקפדן. החיים ביחד בטוח יהיו מורכבים !

קומדיה משפחתית, עם דיאלוגים חריפים ועם דמויות קיצוניות שמעבירה חוש  קומי מוצלח Cnews.

לרכישה

כולם שרים ביחד

בימוי: פאבריס מארוקה, תסריט: פבריס מארוקה , איזבל לזאר, משתתפים : ג'רמי לופז, אליס פול, ארטוס, קלוביס קורניאק.
95 דקות צרפתית תרגום לעברית ואנגלית, באדיבות SND.

קיברשן היא עיר תעשייתית בצפון צרפת. לאחר שבית החרושת בו הם עבדו נסגר, פרנק שיש לו תשוקה גדולה לשירים צרפתיים מחליט להציע לחבריו, סופי (בה הוא מאוהב באופן סודי) ז'וזה שיש לו קול של מחבת, וז'אן קלוד, מנהל לשעבור ובחור מעט גאותן. פרויקט מטורף, עסק של מברקים מזמרים, כן אנחנו שרים, מסיבות פרישה, ימי הולדת, מברקי אהבה, כל דבר שאפשר לומר עם שיר מתאים, לאט אט הם מקבלים עוד ועוד הזמנות, אבל בין שירים/ מתח ובעיות במשלוחים, מתחילות לצוץ בעיות שגם התווים לא יוכלו למנוע

קומדיה רומנטית מחממת לב עם המון שירים צרפתיים אהובים.

קומדיה בלי זיופים, עם הרמוניה בין עדינות, צחוק ומגניבות , Tele loisirs.

לרכישה

סוכן חשאי 117: מאפריקה באהבה

בימוי ניקולא בדוס, תסריט : ז'אן פראנסואה האלין, ז'אן ברוס, משתתפים: ז'אן דוג'רדן, פייר ניניי, פאטו נדאייה
116 דקות , צרפתית תרגום לעברית ואנגלית, באדיבות פטה.

הסוכן החשאי OSS 117 חוזר! השנה היא 1981, ויש לו משימה חדשה – יותר רגישה, יותר מסוכנת ויותר לוהטת מאי פעם. הפעם הוא נשלח לאפריקה כדי לאתר את הסוכן הצעיר והמבטיח  OSS 1001, שעקבותיו אבדו ביבשת השחורה. ז'אן דוז'רדן הענק חוזר לגלם את איש הביון הצרפתי באפיזודה החדשה של סדרת פארודיות הריגול המצליחה, המבוססת על ספריו של ז'אן ברוס. לתפקיד הסיידקיק לוהק הכוכב העולה פייר ניני. אחרי שני פרקים בבימויו של מישל הזנוויציוס ("הארטיסט"), הפעם גויס למשימה ניקולא בדוס ("התקופה היפה ביותר"), שלגמרי מספק את הסחורה ומגיש סרט שנון, סוחף ומהנה מאוד, שמסרב להיכנע לתקינות הפוליטית  של ימינו.

סרט הנעילה של פסטיבל קאן 2021

"קומדיה לא תקינה פוליטית ומצחיקה בטרוף" Les Echos

לרכישה

קלאסיקות

רנה קלייר ​ – מגדולי היוצרים בקולנוע הצרפתי. הוא החל לצור בימי הסרט האילם וסרטיו אופיינו בשילוב מקסים בין הומור ופנטזיה. הוא המשיך לצור עם כניסת הקולנוע המדבר ועזב את צרפת לאנגליה וארצות הברית. חזר אליה רק לאחר מלחמת העולם השנייה . הוא יצר שלל קומדיות מרירות ועצובות אבל מלאות באהבת אדם.  

כל הזהב שבעולם

בימוי: רנה קלייר, תסריט: רנה קלייר ז'אן מרסן, שחקנים: פיליפ נוארה, בורביל, קלוד ריש
90 דקות צרפתית תרגום לעברית, 1961, באדיבות tf1

איש העסקים ויקטור הארדי מעוניין לרכוש את כל האזור סביב הכפר קאבוז, הוא טוען שהוא מעוניין לחזור לטבע,  אבל למעשה מעוניין באותו זמן למכור מים מן המעיין של הכפר, שאומרים שיש להם סגולות להארכת חיים. החוואי מתייה ובניו, שכולם מגולמים על ידי הקומיקאי הענק בורביל, מסרבים למכור.

לרכישה

לואי דה פינס – במסורת שהונהגה בפסטיבל הקומדיות, גם השנה נקרין קומדיה של גדול הקומיקאים הצרפתיים.

החבצלות

קומדיה משנת 1964, בימוי : ג'ורג' לאוטנר, תסריט : קלרנס ווף וג'ורג לאוטנר, משתתפים : לואי דה פינס , מישל סרו ומיריי דארק.
95 דקות צרפתית תרגום לעבירת ואנגלית, באדיבות tf1.

לרוכב הסוסים ג'ק יש חשבון פתוח עם גנגסטר שרק השתחרר מבית הסוהר . במאבק ביניהם נהרג הגנגסטר וגופתו מושלכת לתיבה של קונטרה באס. יום למחרת באורח מסתורי, נעלמת גופתו של הגנגסטר. אבל מסתבר שבכיסו היה כרטיס זוכה בהימורי מרוץ סוסים בשווי של מעל מיליון. מרוץ מטורף אחרי הכסף מתחיל.

לרכישה

המיליון

בימוי : רנה קלייר, תסריט: רנה קלייר , ז'אן מרסן, משתתפים : אנאבלה, פול אוליבייה , רנה לפברה.
90 דקות , 1931, צרפתית תרגום לעברית, באדיבות tf1.

בזמן שהוא נרדף על ידי גנגסטרים להם הוא חייב כסף, מגלה אמן השקוע בחובות שהוא זכה בלוטו בסך מיליון פלורינים הולנדיים. הוא נזכר שהוא השאיר את הכרטיס הזוכה בכיס הז'קט וכשהוא מחפש אותו כדי להחזיר את החוב הוא מגלה שארוסתו  ביאטריס נתנה את הז'קט לפושע שהעביר אותו הלאה, ואז מתחיל חיפוש מטורף אחרי הז'קט שעובר מיד ליד וגלגולים שונים ומשונים, האם יצליח האמן המיוסר לשים יד על הכרטיס הזוכה?

לרכישה

סרט נעילה

לרקוד ולהתאהב

בימוי מישל לרוק, תסריט: מישל לרוק סטפן בן לשן, בהשתתפות: מישל לרוק, תיירי לרמיט, איזבל ננטי ופטריק טימסיט .
105 דקות צרפתית תרגום לעברית ואנגלית, באדיבות רד קייפ.

בעקבות שיתוף הפעולה המוצלח בין מישל לרוק ותיירי לרמיט בסרט "תנו לפרוש בשקט", שפתח את פסטיבל הקומדיה לפני שנתיים. השניים חוזרים לשתף פעולה, הפעם בסרט בבימויה של לרוק ומצרפים שני קומיקאים נהדרים לצוות.

עיבוד לסרט המצליח "אהבה מריקוד ראשון".
לאחר 30 שנות נישואים מגלה סנדרה שבעלה מנהל רומן עם החברה הטובה  ביותר שלה. היא עוזבת אותו מיד ובחוסר ברירה חוזרת לעיירת ילדותה בו מתגוררת עדיין אחותה הרווקה. דאני. השתיים שונות לגמרי אחת מן השנייה והמגורים המשותפים יוצרים אי הבנות, אלא שאז דווקא חוג הריקוד בעיירה מחבר ביניהן מחדש, מפיח חיים חדשים בסנדרה, ודרכו היא מבינה כי אף פעם לא מאוחר… להתאהב.
הסרט מוקרן בארץ עוד לפני יציאתו לאקרנים בצרפת והוא יוקרן בהקרנה מיוחדת בפסטיבל הקומדיה באלפ דוז שם מכהנת מישל לרוק כיושבת ראש חבר השופטים.

לרכישה

דילוג לתוכן