FILM DISTRIBUTION & PRODUCTION

סרטים

DIVERTIMENTO | המנצחת

צרפת | 2023 | 110 דקות 
בימוי : מאיר קסטי – מנטון סחר
משחק : אוליה אממרה, לינה אל ערבי, נילס ארסטרופ 
מבוסס על סיפור אמיתי 

חלומה של זאיה זאוני בת ה-17 הוא להפוך למנצחת על תזמורת סימפונית  אחותה התאומה פטומה היא צ'לנית מוכשרת . כבר מגיל צעיר הן גדלו על בירכיה של המוסיקה הקלאסית וכל חלומן הוא להביא אותה לקהל רחב ככל האפשר. אך את יכולה להגשים חלום אמביציוזי כזה בשנת 1995  כשאת נערב\ה צעירה ממוצא אלג'יראי ומתגוררת בפרבר המרוחק סן דני.אבל עם נחישות, תשוקה, כישרון, אומץ ומעל לכל הפרויקט המיוחד שהניע אות שתי האחיות,  הקמתה של התזמורת המיוחדת "דיברטימנטו".

“סרט סוחף על תשוקתה של מוזיקאית” – 20 Minutes
“ליהוק מזהיר, דוגמא נפלאה על הגשמת חלומות”- Le Parisien

נזירות על אופניים | JUSTE CIEL

צרפת | 2023 | 86 דקות 
בימוי : לורן טיראר
תסריט :ססיל לריפה, פיליפ פינל
 משחק : ולרי בונטון, סידסה בבט קנודסן,  קאמי שאמו , קלייר נאדו

חמש נזירות מעט מטורללות, מוכנות להקריב הכל, כולל להשתתף בתחרות מרוץ אופניים. במטרה לזכות בפרס הגדול, לגייס כסף לשפץ הוספיס מט לפול. יש רק בעיה אחת ,הן אפס ברכיבת אופניים. וכדי לסבך את העניינים הן כנראה לא הנזורות היחידות שרוצות לזכות בפרס הגדול בתחרות.

למה זה מגיע לי 3

בימוי: פיליפ דה שברון 
תסריט: פילים דה שברון וגי לורן
צרפת 2022, 98דקות, צרפתית, תרגום לעברית

בני הזוג קלוד ומארי ורניי, קתולים שמרניים, תלו תקוות בביתם הרביעית שתביא להם חתן "כשר", לאחר שהקודמות נישאו לגברים מרקע אתני ודתי שונה. הם מתקשים להסתיר את אי הנוחות בקבלת אנשים מתרבויות שונות. חוסר התקינות הפוליטית הזו מובא בהומור ויוצר קומדיה קלילה, עוקצנית, וסטירית, הנושאים עם זאת אוניברסליים במהותם, בהתמודדות עם פטריוטיות שמרנית, עליונות המשפחה והרפובליקה הצרפתית אל מול מהגרים, התבוללות תרבותית, שביתות, נישואים חד מיניים ועוד.

לעבור לגור עם הבת שלי

בימוי אריק לבאן, תסריט : אריק לבאן , ברונו לבאן , הקטור קביו רייס, שחקנים:  ז'ןזיאן בלאסקו, עמנואל סנייה,  ג'רופ קומנדר , לין רנו.
צרפת 2021, 98 דקות, צרפתית תרגום לעברית ואנגלית, באדיבות עדן סינימה.

לאחר ההצלחה הגדולה של הסרט ל"חזור לגור עם אמא", הסרט שפתח את פסטיבל הקומדיה הצרפתי בשנת 2016 נוטל אריק לבאן את הדמויות מן הסרט הקודם ומשנה את הסיטואציה.

הפעם הדירה של האם ז'קלין עוברת שיפוץ רציני, והיא מחפשת מקום מגורים זמני, היא  מתנחלת ל"כמה ימים" אצל ביתה הבכורה קרול ובעלה אלן. קרול ואלן נמצאים בתקופת משבר ובמהלכו של טיפול זוגי, אבל ה"כמה ימים", הופכים לכמה חדשים. ז'קלין מתחילה להינות מן המצב ולהפוך את הבית לביתה שלה היא מכינה ארוחות, משתלטת על הטלוויזיה, מארגנת את המטבח. היא כאן ואיש לא יודע כמה זמן זה יימשך,

עד שלארוחת חגיגית אמורה להגיע מבית האבות, אמה של ז'קלין, אימת המשפחה .

"סרט המשך משעשע" Le parisien

מחכים למר בוג'נגלס

צרפת | 125  דקות
בימוי: רג'י רוינסאר
תסריט: רג'י רוינסאר, רומן קומפין
שחקנים: וירז'ני אפירה, רומן דוריס, סולאן משאדו- גארנר
צרפתית תרגום לעברית 
באדיבות עדן סינמה

מבוסס על ספרו של אוליבייה בורדו שיצא בעברית בשם "ככה החיים יפים"
קמי וג'ורג' אינם מתנהגים כמו כל זוג אחר. הם מעדיפים להעביר את חייהם כמסיבה אחת גדולה ושובבות אחת גדולה. התאהבות ממבט ראשון בשנת 1958, לידתו של ילד אחד כמה שנים אחר כך. הם פונים אחד אל השני כמו שנוהגים לעשותה דוכס  ודוכסית. רוקדים בכל לילה ובכל יום עם חברים מרקעים שונים.  מבלי לחשוב על  הדאגות הקיומיות של החיים. במשפחה הזו יש קדימות רק לדברים הלא מקובלים ובעיקר להרבה כיף, פנטזיה וחגיגה. אבל העולם הזה מתחיל להשתנות ומתגלה מציאות הרבה יורת מורכבת , כשמתגלה מצבה הנפשי של אם המשפחה.
סרט פנטסטי ורגיש העביר את ספרו של בורדו למסך על הפנטזיה, ההומור והכאב שבו.
"הדמויות בסרט חודרות לליבנו , זה הוא המנון לאהבה למרות שהדמויות  מאד אקסצנטריות, הבמאי רג'י רואינסר מצליח לקרב אותן אלינו.

השנים הכי טובות

איטליה | 2020 | 135 דקות 

בימוי : גבריאל מוצ'ינו
תסריט : גבריאל מוצ'ינו, פאולו קוסטלה
משחק : פיירפרנצ'סקו פבינו, מיכאלה רמזוטי, קים רוסי סטיוארט, קלאודיו סנטמריה

בראשית שנות השמונים ברומא, ג'וליו ופאולו היו בני16וכל חייהם לפניהם. לאחר הפגנת סטודנטים מסעירה, ריקרדו, "השורד", מצטרף אליהם, וג'מה, בה פאולו מאוהב בטירוף, מצטרפת במהרה. הרביעייה תשרוד אירועים, אישיים והיסטוריים כאחד, באיטליה ובעולם; נפילת חומת ברלין, מבצע "ידיים נקיות", עלייתו לשלטון של ברלוסקוני ואסון מגדלי התאומים. ארבעת החברים ילמדו יחד מה באמת חשוב, מהם הדברים שגורמים לנו להרגיש טוב וכי אהבות וחברויות משתנות, נעלמות ולעיתים גם חוזרות.

חתן אידיאלי | VOD

צרפת, 2018, 100 דקות, צרפתית עם תרגום לעברית ואנגלית
בימוי: פרנסואה דסניה
שחקנים: קד מראד, ג'ולי גייט, פאולין אטיין

לסטפן וסוזן שלוש בנות צעירות. על פניו הכל מושלם, אלא שסטפן תמיד חלם על בן. על מנת להתגבר על התסכול, הוא נאחז בבני זוגם של בנותיו ולא מסוגל להרפות. כשאלכסיה בתם השלישית מחליטה לעזוב את תומאס, שחקן רוגבי חתיך והגיבור של אביה, בשביל רופא צעיר אותו הוא לא סובל, סטפן יוצא למאבק.

הודו סין

בימוי:רג'יס וארנייה
תסריט: אריק אורסנה, לואי גרסל, קת'רין כהן, רג'י ורנייר
משחק: קתרין דנב, וינסנט פרס, ז'אן יאנה
צרפת 1992, 180 דקות, צרפתית, תרגום לעברית

בימים האחרונים של השלטון הקולוניאליסטי הצרפתי בהודו-סין, בעלת מטעי גומי חזקה ושתלטנית נענשת על שתלטנותה: היא מאבדת את בתה המאומצת שמתאהבת במאהב של האם, קצין צרפתי, אשר למענה חוצה את הקווים ובוגד בצרפת. אהבה, קנאה ומלחמה על רקע המאבק לעצמאות וייטנאם, בכיכובה הבלתי מעורער של קתרין דנב (מטריות שרבורג). עם וינסנט פרז (פרש על הגג).

נלי ומר ארנו

בימוי: קלוד סוטה
תסריט: קלוד סוטה
משחק: עמנואל ביאר, מישל סרו
צרפת 1995, 102 דקות, צרפתית, תרגום לעברית

יצירת המופת של קלוד סוטה העוסקת בכמיהה לחום אנושי. שופט בדימוס מגלה את צפונות ליבו באוזניה של אשה צעירה העוזרת לו בכתיבת זכרונותיו. מרגש, אצילי ובלתי נשכח. 'נלי ומר ארנו' זכה בשני פרסי סזאר והוא סרטו האחרון של סוטה.

אלפאוויל

בימוי: ז'אן לוק גודאר
תסריט: ז'אן לוק גודאר
משחק: ג'ין סיברג, ז'אן-פול בלמונדו, דניאל בולנייה
צרפת 1960, 103 דקות, צרפתית, תרגום לעברית

לא נכביר במילים – אחד הסרטים החשובים והמשמעותיים של המאה הקודמת. סרט הבכורה של ז’אן לוק גודאר אשר שינה את פני הקולנוע שלאחריו. הסרט מבוסס על סיפורו של אחד מגדולי הגל-החדש הצרפתי (היו רבים), פרנסואה טריפו שעבד על הטריטמנט עם ענק נוסף של החבורה המבריקה – קלוד שברול.

 

rights until: 1.12.2024

הבטחה עם שחר

בימוי: אריק ברבייה
תסריט: אריק ברבייה, מארי איינר
משחק: פייר ניני, שרלוט גינסבורג
צרפת 2017, 131 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

מבוסס על האוטוביוגרפיה מלאת התהפוכות של רומן גארי, מילדותו הקשה בפולין, דרך נעוריו בניס שטופת השמש, קורס טיס באפריקה בימי מלחמת העולם השנייה עד לימי גדולתו כסופר. את הדחף להכיל אלפי שנים לתקופת חיים אחת, ולהיות סופר מצליח מפורסם הוא קיבל מאהבתה חסרת הגבולות של נינה, אמו. גארי, מהסופרים החשובים של המאה ה-20, חי חיים מלאי הרפתקאות, תשוקה ומסתורין, אך לצד זאת אהבתה החונקת של אמו היתה מעמסה גדולה שסחב לאורך כל חייו.

rights until: 1.1.2025

המזכרות

בימוי : ז'אן פול רוב
תסריט: ז'אן פול רוב
משחק: אני קורדי, מישל בלן
צרפת 2014, 92 דקות, צרפתית תרגום לעברית ואנגלית.

רומן הוא בן 23 וכל החיים לפניו. בלילות הוא פקיד קבלה במלון, ביום הוא כותב כי הוא להיות סופר, ובין לבין הוא מחפש אהבה. סבתו מדלן היא אישה מלאת חיים ונמרצת. לאחר מות בעלה, בניה מעבירים אותה לבית אבות. מדלן אינה מוצאת את מקומה, ויום אחד מחליטה להיעלם לכולם והיא בורחת. רומן יוצא למסע חיפושים אחרי סבתו ובעקבות הזיכרונות והמזכרות שלה.

rights until: 1.12.2024

בומרנג

בימוי: פרנסואה פאברה
תסריט: עמנואל קורקול, פרנסואה פאברה
משחק: לורן לאפיט, מלאני לורן, אודרי דנה
צרפת 2015, 101 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

מבוסס על ספרה של טטיאנה דה רוניי. אנטואן חוזר עם אחותו אגת' לאי נואר-מוטייה, בו נהגו לבלות את חופשות הקיץ בילדותם. בעקבות הביקור מגלה אנטואן שהזמן שעבר סובב כמו בומרנג, שמחזיר אליו את כל הזיכרונות. הסודות, והשקרים וצצות שאלות רבות. האם יצליח לפתור את תעלומת היעלמותה של אמו, האם יצליח לשבור את שתיקתו של אביו, האם יצליח לפקוח את עניה של אחותו שמסרבת לראות מה קורה סביבה, ומה יביא איתו המפגש עם בחורה מסתורית שעומדת לטלטל את חייו?

 rights until: 1.1.2024

אפקט המים

בימוי: סולבג אנספה
תסריט: סולבג אנספה, ז'אן לוק גז'ה
משחק:: פלוראנס לוארה קאי, סמיר גסמי, דידה ג'ונסדוטיר, פיליפ רבו
צרפת, איסלנד 2016, 83 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

סמיר, פועל בן 40 , חי בעיר מוטריי ומתאהב מעל הראש באגת', מורה לשחייה. הוא מחליט להרשם לשיעורי השחייה שלה, למרות שהוא שחיין מצוין. אולם, השקר שלו לא מחזיק מעמד יותר משלושה שיעורים ואגת' לוקחת את זה קשה מאד. כשהיא טסה לאיסלנד לכנס של מורי שחיה וגם בכדי לברוח ממנו, לא נותרת לו ברירה אלא לטוס בעקבותיה.

הפרה ז'קלין

בימוי: מוחמד חמידי
תסריט: אלן מישל בלאן
משחק: פטסה בויאחמד, למברט וילסון, ג'מל דבוז
צרפת 2016, 92 דקות, ערבית וצרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

פתח' הוא איכר אלג'יראי שמגדל באהבה רבה את פרתו ז'קלין. הוא חולם לקחת את ז'קלין לתערוכה חקלאות בפריז. כשהוא מקבל סוף סוף את ההזמנה הנכספת, פתח' עוזב לראשונה בחייו את הכפר ונוסע במעבורת למרסיי, אך שם הוא מחליט ללכת עם ז'קלין לתערוכה ברגל. מפגשים משעשעים והפתעות שונות ומשונות מחכים לו בדרכו. זהו מסע בלתי צפוי ומרגש על צרפת בת זמננו.

 rights until: 1.1.2024

עוף גוזל

בימוי: ליסה אזואלוס
תסריט: ליסה אזואלוס
משחק: סנדרין קיברלן, תאיס אלסנדרין, ויקטור בלמונדו, איוואן אטאל
צרפת 2019,דקות 87', צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

אלואיז היא אם לשלושה. כשהיא מגלה שבתה הצעירה ג'ייד נוסעת ללימודים בקנדה, היא נתקפת בפאניקה. אלואיז כל כך רוצה להספיק להנות מהרגעים האחרונים עם ג'ייד עד שהיא שוכחת לחיות בהווה, עם רגעי השמחה והשותפות שהיא בנתה עם ילדיה. סנדרין קיברלן ("בידיים טובות", "הנשים מהקומה השישית") בתפקיד קומי ונוגע ללב כאחד.

סיגריות ושוקו חם


בימוי: סופי ריין
תסריט: סופי ריין, גלאדיס מרסיאנו
משחק: גוסטב קרבן, קמיל קוטין, פאני זניני, אלואיז דוגה
צרפת 2016, 98 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

דניס, מגדל לבדו את שתי בנותיו הוא עובד בשתי עבודות ונאבק להשאיר אותן איתו. אך הכל משתבש כשהוא שוב שוכח לאסוף את אחת מהן מבית הספר. סוורין, היא העובדת הסוציאלית הממונה על המשפחה והיא מכריחה את דניס ללכת לשיעורי הורות. האם המשפחה האוהבת, המקסימה ויוצאת הדופן הזו תצליח לעמוד במבחן?

 rights until: 1.1.2028

שובו של הגיבור

בימוי: לורן טיראר
תסריט: לורן טיראר גרגואר וינריון
משחק: ז'אן דוז'רדן, מלאני לורן, נעמי מרלן
צרפת, בלגיה 2018, 90 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

תחילת המאה ה-19. אליזבת היא בחורה רצינית, ישרה והגונה. לעומתה קפיטן נוויל, הארוס של אחותה, הוא איש צבא פחדן, רמאי וחסר מצפון. אליזבת שונאת את הקפטן, והוא מתעב אותה, אבל כשהוא יוצא לחזית היא מחליטה לכתוב בשמו מכתבים לאחותה שבורת הלב. הכל כמובן משתבש כשנוויל מגיע בהפתעה.

rights until: 1.1.2030

דילילי בפריז

בימוי: מישל אוסלו / תסריט: מישל אוסלו
קולות: אנזו רטציטו, נטלי דסיי, אליזבט דודא
צרפת 2018, 95 דקות, צרפתית. כתוביות לעברית

אנימציה. דילילי מגיעה לפריס של תחילת המאה ה-20 כנוסעת סמויה מקלדוניה החדשה. עד מהרה היא מוצאת את עצמה מסובכת בפרשייה מיסתורית שמובילה אותה לחוגים הגבוהים והנמוכים של עיר האורות. לעזרתה נחלץ שליח צעיר בשם אורל, שמכיר אישית את כל המי ומי של התקופה, ממארי קירי דרך מרסל פרוסט, לואי פסטר ועד טולוז-לוטרק, וכך משדך דילילי את האנשים שיעזרו לה לפענח את התעלומה. במאי האנימציה עטור הפרסים מישל אוסלו, לוקח אותנו למסע תרבותי מענג ברחובותיה היפים של פריז.

יפה מדי בשבילך

בימוי:  ברטרן בלייר
תסריט: ברטרן בלייר
משחק: ז'ראר דפרדייה, קרול בוקה, ג'וזיאן באלאסק
צרפת 1989, 91 דקות, צרפתית. תרגום לעברית ולאנגלית

סוחר מכוניות אמיד נשוי לאישה יפהפייה, מוצא את עצמו נמשך למזכירה הזמנית במשרדו. למרות מחויבויותיה הקודמות, גם היא נמשכת אליו ובין השניים מתפתח רומן. למרות שאין זו הפעם הראשונה, לאישה הנבגדת קשה מאוד לקבל זאת. פרס השופטים בקאן והרבה פסלוני סזאר מעטרים את הסרט הזה.

המלווה

בימוי: קלוד מילר
תסריט: קלוד מילר
משחק: ריצ'רד בורינגר, אלנה ספונובה, רומן בורינגר
צרפת 1992, 112 דקות, צרפתית, תרגום לעברית

פאריז הכבושה חורף 1942. סופי היא פסנתרנית מוכשרת שחיה לבד עם אימה, מורה לפסנתר. סופי נשכרת ללוות את אירין, זמרת מצליחה שבעלה משתף פעולה עם שלטונות הכיבוש הנאצים. היא נשבית בקסמיה של אירין וחודרת לעולם המותרות של משתפי הפעולה עם הנאצים. עד מהרה מגלה סופי, שתהום עמוקה מפרידה ביניהן, הגורמת לה לקחת סיכונים.

הסנונית שמבשרת את בוא האביב

בימוי: כריסטיאן קאריון
תסריט: כריסטיאן קאריון
משחק:  מישל סרו, מתילד סנייה, ז'אן פול רוסיו
צרפת 2001, 103 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

סרטו הראשון של כריסטיאן קאריון. סנדרין משועממת מחייה האפורים כאשת
היי-טק פריזאית. היא מחליטה לעשות שינוי בחייה וקונה חווה באלפים מאדריאן, אלמן חקלאי. אדריאן נשאר לעזור לה ונרקמת בינהם חברות אמת ומשנה חיים. סרט ריאליסטי ונוגע ללב על רקע נופים מרהיבים, העוסק בצורך להאט, לנשום אוויר ולצאת מהמציאות האורבנית הלוחצת.

חיים חדשים

בימוי: קאטל קילוורה
תסריט: קאטל קילוורה, ז'יל טורן
משחק: טאהר רחים, עמנואל סינייה, אן דורבאל, בולי לאנר
צרפת, בלגיה 2016, 104 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

עם שחר, שלושה גולשים צעירים מלה-האבר יוצאים אל הים הסוער. כמה שעות לאחר מכן, בדרכם חזרה הביתה, מתרחשת תאונה קשה שבעקבותיה מתאשפז אחד מהם בבית החולים. שם, כשהוא מחובר למכונות ההחייאה וחייו תלויים על בלימה, נדמה שקיומו מתערטל עד כדי אשליה. במקביל, בפריז, ממתינה אשה חולה להשתלת איבר שעשויה להציל את חייה. דרמה על אופיים השברירי של החיים ועל האופן שבו גורלותיהם של זרים עשויים להישזר זה בזה. את הבימוי המוצלח מעצימים צילומיו המרהיבים של תום הררי וכישורי המשחק של אנסמבל שחקנים מרשים.

אלוף ההרפתקנים

בימוי: ז'ורז' לאוטנר
תסריט: ז'אן הרמן
משחק: ז'אן-פול בלמונדו, מירלה ד'אנג'לו, מישל גלברו
צרפת 1980, 108 דקות, צרפתית, תרגום לאנגלית

ז'אן פייר בלמונדו הוא ג'ו קוואליה, מאמן נבחרת האיגרוף של צרפת לקראת  אולימפיאדת מינכן 1936. ברכבת מפריז לברלין ג'ו פוגש ילד יהודי ומחליט להציל אותו.

דרכון לאלג'יר | VOD

בימוי: מוחמד חמידי
משחק: ג'אמל דבוז, טופיק ג'אלאב, מאליק בטאלה
צרפת, אלג'יר 2013, 87 דקות, צרפתית, תרגום לעברית

פאריד, צעיר צרפתי בן 26, נאלץ לנסוע לאלג'יריה על מנת להציל את ביתו של אביו. לראשונה בחייו הוא יוצא למסע במטרה לגלות את אלג'יריה, במסע הוא יפגוש דמויות מפתיעות, מלאות הומור ופשטות, ביניהן את בן דודו הצעיר, בחור מלא חיים ואנרגיות שחולם להגר לצרפת.

rights until: 1.1.2027

שעה של שקט

בימוי: פטריס לקונט
משחק: כריסטיאן קלבייה, קרול בוקה, ולרי בונטון
תסריט: פלוריאן צלר
צרפת 2014, 79 דקות, צרפתית, תרגום לעברית

שעה אחת לבד, זה כל מה שמישל מבקש בכדי שיוכל להקשיב לתקליט הג'אז הנדיר שמצא אחרי שנים של חיפושים. נרגש עד אין קץ, חדור מטרה, הוא רץ הביתה כדי להיות לבדו ולהקשיב לאלבום. אבל דווקא מסתבר שלכל העולם יש תוכניות אחרות. אשתו מחליטה לחשוף וידוי מפתיע, בנו חוזר משום מקום, המאהבת דופקת בדלת, השיפוצניק לא מפסיק להרעיש וגם השכנים עורכים מסיבה. שלל סיטואציות משעשעות מטלטלות את חייו של מישל, שיעשה הכל בשביל שעה של שקט.

לאמץ אלמן

בימוי: פרנסואה דזאניה
תסריט: ג'רום קורקו, קתרין דיאמאן
משחק: אנדרה דוסולייה, ברנג'ר קרייף, ארנו דוקרה, ג'וליה פייאטון
צרפת 2016, 97 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

הוברט ז'אקין התאלמן לאחרונה וגר לבד בדירתו הענקית. יום אחד, בעקבות רצף של אי הבנות הוברט מוצא את עצמו מציע חדר למנואלה, סטודנטית הרפתקנית ותוססת המחפשת דירת שותפים. היא אפילו מצליחה לשכנע אותו לחפש עוד דיירים: מריון, אחות ביישנית ופול-ג'ראר, עורך דין גרוש טרי. שנה ייחודית ומלאת הפתעות מחכה למשפחה הלא צפויה הזו וכך הוברט סוף סוף מוצא מחדש את האושר.

השנה הראשונה שלי | VOD

בימוי: תומא לילטי
תסריט: תומא לילטי
משחק: וויליאם לבגיל, ונסן לקוסט
צרפת 2018, דקות 122, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

אנטואן מגיע לשנה הראשונה בפקולטה לרפואה ישר אחרי שסיים בית ספר תיכון.
הוא פוגש את בנז'מה בן למנתח בכיר ממוצא צפון אפריקאי. השניים מתמודדים עם הלחצים והסביבה התחרותית, ונאלצים להתגבר על המכשולים היומיומיים בדרכם ועם הציפיות הגבוהות מהם. סרטו השלישי של תומא לילטי (רופא הכפר), רופא בהכשרתו עוסק בסרטיו בהיבטים שונים של עולם הרפואה.

השנים הכי טובות

בימוי: גבריאל מוצ'ינו
תסריט: גבריאל מוצ'ינו, פאולו קוסטלה
משחק: פיירפרנצ'סקו פבינו, מיכאלה רמזוטי, קים רוסי סטיוארט, קלאודיו סנטמריה
איטליה 2020, 129 דקות, איטלקית. כתוביות לעברית

בראשית שנות השמונים ברומא, ג'וליו ופאולו היו בני 16 וכל חייהם לפניהם. לאחר הפגנת סטודנטים מסעירה, ריקרדו, "השורד", מצטרף אליהם, וג'מה, בה פאולו מאוהב בטירוף, מצטרפת במהרה. הרביעייה תשרוד אירועים, אישיים והיסטוריים כאחד, באיטליה ובעולם; נפילת חומת ברלין, מבצע "ידיים נקיות", עלייתו לשלטון של ברלוסקוני ואסון מגדלי התאומים.

ארבעת החברים ילמדו יחד מה באמת חשוב, מהם הדברים שגורמים לנו להרגיש טוב וכי אהבות וחברויות  משתנות, נעלמות ולעיתים גם חוזרות.

 

עושים שכונה

בימוי: מוחמד חמידי
משחק: ז'יל ללוש, מאליק בנתאלה, קאמי לו, אן-אליזבת בלטו
90 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

קומדיה חברתית נוספת של הבמאי מוחמד חמידי ("הפרה ז'קלין"), בכיכובו של ז'יל ללוש ("בידיים טובות").

פרד ברטל הוא המנהל הכריזמטי של משרד פרסום פריזאי. אחרי שבפשיטה של רשויות המס נתגלו אי סדרים בחברה נאלצים להעביר את המשרדים בן לילה לפרבר הידוע לשמצה La Courneuve. פרד מוביל את משימת המעבר לשכונה החדשה, שם הצוות פוגש את סמי, צעיר שגדל בפרברים, שמציע להם להדריך אותם וללמד את החוקים הבלתי כתובים של הסביבה החדשה.

 rights until: 1.1.2030

השנה הראשונה שלי

בימוי: תומא לילטי
תסריט: תומא לילטי
משחק: וויליאם לבגיל, ונסן לקוסט
צרפת 2018, דקות 122, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

אנטואן מגיע לשנה הראשונה בפקולטה לרפואה ישר אחרי שסיים בית ספר תיכון.
הוא פוגש את בנז'מה בן למנתח בכיר ממוצא צפון אפריקאי. השניים מתמודדים עם הלחצים והסביבה התחרותית, ונאלצים להתגבר על המכשולים היומיומיים בדרכם ועם הציפיות הגבוהות מהם. סרטו השלישי של תומא לילטי (רופא הכפר), רופא בהכשרתו עוסק בסרטיו בהיבטים שונים של עולם הרפואה.

חתן אידיאלי

בימוי: פרנסואה דסניה
תסריט: ג'רום לטוסקי, פרנסואה דסניה, תומאס רואה
משחק: קד מראד, ג'ולי גייט, פאולין אטיין
צרפת 2018, 100 דקות, צרפתית, כתוביות לעברית

לסטפן וסוזן שלוש בנות צעירות. על פניו הכל מושלם, אלא שסטפן תמיד חלם על בן. על מנת להתגבר על התסכול, הוא נאחז בבני זוגם של בנותיו ולא מסוגל להרפות.

כשאלכסיה בתם השלישית מחליטה לעזוב את תומאס, שחקן רוגבי חתיך והגיבור של אביה, בשביל רופא צעיר אותו הוא לא סובל, סטפן יוצא למאבק.

האושר הוא סיפור לשניים

בימוי: ג'יימס הוט
תסריט: ג'יימס הוט, סוניה שיליטו
משחק: גד אלמלה, סופי מרסו, מוריס ברת'למי
צרפת 2012, 110 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

סשה אוהב את החברים שלו, את הפסנתר שלו ובעיקר לחגוג. בלילה הוא מנגן במועדון ג'אז ומפתה בחורות יפות. הוא חי כל רגע בשביל התענוג – בלי שעון מעורר, בלי מחוייבות ובלי מיסים. לעומתו, לשרלוט יש שלושה ילדים, שני בעלים מהם התגרשה וקריירה מקצועית אחת לנהל. אין לה שום פנאי לסיפור אהבה כרגע. מדובר בשני הפכים גמורים שאין ביניהם שום דבר… חוץ מהעובדה שהם נולדו זה עבור זו.

בית ספר לחיים

בימוי: הלן אנג'ל
תסריט מקורי: הלן אנג'ל ויאן קורדיאן
משחק: פלורנס: שרה פורסטייה, מתייה: ונסן אלבז, מר סבטייה: פטריק דסוקאו
צרפת 2017, 105 דקות, צרפתית תרגום לעברית ואנגלית.

בבית הספר של החיים לעולם לא מפסיקים ללמוד… פלוראנס היא מורה בבית ספר יסודי המסורה לתלמידיה. כשהיא פוגשת את סשה הקטן, ילד במצוקה, היא תעשה הכל כדי להציל אותו. היא אפילו תנטוש את חייה כאם וכרעיה, ויתרה מכך, תטיל ספק בייעודה.

סרט מדויק שמצליח להביא את היופי הייחודי שבמקצוע ההוראה (**** Figaroscope)

הדברים שאני רוצה

בימוי: דידייה לה פשר
תסריט : דידייה לה פשר , דלפין לבורה
על פי הרומן מאת גרגואר דלקור
משחק: מתילד סנייה, מרק לבואן, פטריק שנה, ויריג'יני הוק, פרדריק בל, טיפיני האס
צרפת 2014, 94 דקות, צרפתית, תרגום לעברית.

ג'וסלין היא בעלת חנות סידקית בעיירה קטנה בצפון צרפת. נשואה שנים רבות לאותו גבר, הילדים יצאו מן הבית. יום אחד משכנעות אותה חברותיה מסלון היופי הסמוך למלא טופס לוטו כיון שהפרס עומד על כמעט 19 מליון יורו. היא משתכנעת ומגלה שזכתה בסכום הענק של 18,547,301 יורו ו-28 סנט, היא לא מגלה את דבר הזכייה לאף אחד. האם הסכום הזה יוכל להעניק לה את כל הדברים שהיא רוצה?

הספר "הדברים שאני רוצה" יצא בתרגום עברי בהוצאות זמורה ביתן וזכה להצלחה גדולה. בישראל נמכרו למעלה מ- 30,000 עותקים.

חולמת רק עליו

בימוי: לוראן היינמן
תסריט: לוראן היינמן, לוק ברו 
משחק: אלזה זילברשטיין, היפוליט ג'ירארדו, אמילי דקאן
צרפת 2019, 103 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

סיפורו של ליאון בלום, הפוליטיקאי הסוציאליסט הצרפתי היהודי וראש ממשלת צרפת שלוש פעמים, והרומן שניהל עם ז'אנו רייכנבך, שפגשה את בלום כשהייתה בת 16 בלבד והתאהבה בו. כעבור שנים, כשסוף סוף התאפשר להם להיות יחד, הגיעו הנאצים לצרפת וז'אנו ויתרה על חייה הנוחים כדי לקשור את גורלה בזה של בלום. דרמה תקופתית מלוטשת בהשראת מחקרה של ההיסטוריונית דומיניק מיסיקה

פאולו קונטה

בימוי: גי'ורג'יו ורדלי
קריינות: לוקה זינגרטי
דוקומנטרי, איטליה, 2020, 102 דקות, איטלקית, צרפתית ואנגלית, כתוביות בעברית.

סרט על אייקון המוסיקה פאולו קונטה, שמניע את הלב והנשמה. הוצג בבכורה מחוץ לתחרות בפסטיבל הקולנוע ונציה בשנת 2020.

מוסיקה, ראיונות בלעדיים, חומרים שלא פורסמו בעבר: סיפור מדהים מלא אירוניה ורגש. משולב בראיונות עם שורה ארוכה של יוצרים מתחומים שונים בהם רוברטו בניני, ג'יין בירקין, איזבלה רוסליני, הבמאים פטריס לקונט ופופי אווטי, הזמרת קתרינה קסלי ומוסיקאים נוספים, הסופר סטפנו בולאני, ועוד.

פאולו קונטה הושווה פעמים רבות לטום וויטס ולרנדי ניומן על יד העיתון ניו יורק טיימס.

הסרט, בקריינותו של השחקן לוקה זינגרטי, מספר את סיפורה של דמות מחשמלת ולעיתים מסתורית. זהו סיפור ענק לא רק על מוסיקה. סיפור בו מילים, חרוזים וגם לחנים נארגים אחד בשני ומתעדים תמונות המפעילות את הדמיון שלנו, דרך השירים הנהדרים של פאולו קונטה, הקונצרטים והחברים, וכן דרך המחשבות שלו והתובנות.

"עיקוף מענג בחייו המוזיקלים של כישרון ענק. חוות צפייה למעריצים". Cineuropa

שני גברים בעיר | אלן דלון

שני גברים בעיר | Deux hommes dans la ville לאחר עשר שנים שריצה על שוד בנק, ג'ינו (אלן דלון) משתחרר מהכלא. לצידו ג'רמן, עובד סוציאלי שמלווה אותו בדרכו החדשה. ג'ינו חוזר לעבוד כדפס, מאבד את סופי אשתו שנהרגה ופוגש את לוסי, בנקאית צעירה והם עוברים לגור יחד. ג'ינו מבקש לבנות חיים חדשים אך שוטר מעברו אינו מרפה ורודף אחריו.
98 דקות

rights until: 30.6.2023

המעגל האדום | אלן דלון

בימוי : ז'אן פייר מלוויל
תסריט: ז'אן פוארה
משחק: אלן דלון , בורביל, איב מונטאן, ג'יאן מריה וולנטה
מותחן משטרתי
140 דקות, צרפתית תרגום לעברית

מעגל הגורל הנע סביב שודד שזה עתה שוחרר מבית הסוהר, שוטר אלכוהוליסט ואסיר נמלט המתכננים שוד, עתיד לחסלם פיזית, או רוחנית. משל פילוסופי, סרט פשע סופר מסוגנן רווי אווירה מאיימת, אפוקליפטית. יצירת מופת של הז'אנר מאת גדול במאי הפשע הצרפתיים, ז'אן פייר מלוויל.

 rights until: 30.6.2023

מר קליין | אלן דלון

במאי: ג'וזף לוסי
תסריט: פרנקו סולינאס
משחק: אלן דלון, ז'אן מורו, מייקל לונסדייל
דרמה צרפתית. 93 דקות, כתוביות לעברית ולאנגלית

אלן דלון מככב בדרמה המצוינת של ג'וזף לוסי, המתרחשת בפריז בעת הכיבוש הנאצי. רובר קליין הוא סוחר אומנות ממולח וחסר דאגות, שמנצל את אווירת הרדיפות האנטישמיות כדי לרכוש יצירות אומנות  יקרות ערך מיהודים נזקקים, תמורת סכומים מגוחכים. העובדה שהוא משתף פעולה עם הרדיפה הפוליטית לא מטרידה אותו עד ליום שבו הוא מקבל עיתון יהודי השייך לרובר קליין אחר. הבלבול בזהות מוביל את קליין לחפש את הכפיל המסתורי שלו, תוך התעמתות לא נעימה עם השלטונות. הסרט זכה בשלושה פרסי סיזאר ומהווה את אחד הסרטים החשובים ביותר בהתייחסותם לשואת יהודי אירופה.

rights until: 30.6.2023

לילה על העיר | אלן דלון

בימוי ותסריט : ז'אן פייר מלוויל
שחקנים: אלן דלון , רישר קרנה, קתרין דנב
מותחן משטרתי
צרפתית, 98 דקות עם תרגום לעברית

ידידותם של מפקח משטרה ושודד מבריק נתקלת בשאלות מוסר כשהשני מתכנן שוד גדול. בין השניים מתחוללת גם יריבות על ליבה של קאתי, אותה מגלמת באלגנטיות קתרין דנב (יפהפיית היום). עם אלן דלון (הסמוראי) וריצ'ארד קרנה (כחום הגוף) בשני התפקידים היריבים. סרטו האחרון של אחד מגדולי במאי הפשע הצרפתיים, ז'אן פייר מלוויל (צבא הצללים) ואחת ההשפעות על The Killer של ג'ון וו.

בורסלינו ושות' | אלן דלון

בורסלינו ושות' | Borsalino and Co אלן דלון חוזר לתפקיד הגנגסטר רוש זיפרדי, בסרט ההמשך ל"בורסלינו". זיפרדי שולט בעולם הפשע של מרסיי ועל הריביירה הצרפתית, אך לא לזמן רב. קבוצת מאפיונרים איטלקית חודרת למרחב שלו ומשתלטת אט אט על הפעילות בעיר. שותפו, פרנסואה קאפלה, נרצח, התיאטרון ומועדון הלילה שלו נהרסים כליל ובית הזונות
125 דקות

להרוג שלושה | אלן דלון

להרוג שלושה | Trois hommes à abattre לילה אחד, כשהוא בדרכו לחבריו להמר, מישל גרפו (דלון) נקלע לתאונת דרכים. הוא לוקח את האדם שנפצע לבית החולים. לאחר זמן מה מופיע ידיעה בעיתון כי הוא נפטר מפצעיו ולמעשה היתה זו התנקשות בחייו ובחיי הקולוגות שלו כי הם רצו לחשוף סודות ביטחוניים. גרפו מוצא את עצמו נרדף על ידי המתנקשים ונכנס בעל כורחו
95 דקות

rights until: 30.6.2023

האלמנה קודר | אלן דלון

במאי: פייר גרנייה-דפרה
תסריט: ז'ורז 'סימנון
משחק: אלן דלון, סימון סיניורה, אוטביה פיקולו
 דרמה צרפתית, 92 דקות, כתוביות לעברית ולאנגלית 

מלודרמה אפלה עם סימון סיניורה בתפקיד אלמנה כפרית שמספקת עבודה לצעיר ממנה ומתאהבת בו. השניים מנהלים רומן עד שאחייניתה הקנאית שמה עליו את עיניה.

מותו של אדם מושחת | אלן דלון

מותו של אדם מושחת | Mort d'un pourri פיליפ דוביי (דלון), שוטר מושחת רוצח את סראנו, שסוחט אותו בשל עסקאותיו המפוקפקות. דוביי מבקש מחברו הטוב קסבייר שישמש לו כאליבי והלה מסכים. אך ככל שהזמן עובר הוא מתקשה לעשות זאת כי אף אחד אינו מאמין לו. כולם רודפים אחר המסמכים שבגינם סראנו סחט את פיליפ. מסתבר שכולם מושחתים.
120 דקות

rights until: 30.6.2023

לעין השמש | אלן דלון

בימוי ותסריט: רנה קלמאן
משחק: אלן דלון, מארי לאפורה, מוריס רונה
מותחן, 118 דקות, צרפתית תרגום לעברית

יצירתו המבריקה של רנה קלמאן (משחקים אסורים, נוסע עובר בגשם), המבוססת על ספרה של פטרישיה הייסמית', "הכישרון של מר ריפלי" (רבים מכירים את הגרסה המאוחרת עם מאט דיימון). חברו הקנאי של גבר צעיר, עשיר ומזווג לאישה סקסית – מחליט לגנוב את זהותו, עושרו וחברתו, במהלך מורכב של הונאות מתוחכמות. מסרטיו הראשונים של אלן דלון, וזה שהביא לו את תהילת העולם (יחד עם "רוקו ואחיו" שנעשה באותה השנה). נינו רוטה (8 וחצי) כתב את המוזיקה.

"זהו יצירת מופת של אמן בסגנון, אלן דלון מצוין, עדיין סרט מודרני "

חמשיה כוכבים CRITICKAT.COM

rights until: 30.6.2023

ליקוי חמה | אלן דלון

במאי: מיכלאנג'לו אנטוניוני
תסריט: מיכלאנג'לו אנטוניוני
משחק: אלן דלון, מוניקה ויטי, פרנסיסקו רבאל
דרמה צרפתית, 112 דקות, כתוביות לעברית 

השלישי בטרילוגיה של אנטוניוני העוסקת בחברה מנוכרת שמייצרת אנשים מנותקים ומערכות יחסים חולות (הקודמים בטרילוגיה הם "אוונטורה" ו"הלילה"). ויטוריה היא מתרגמת צעירה מרומא שנפרדת מחברה האינטלקטואל. במהרה מתפתח רומן בינה לבין פיירו, ברוקר צעיר ומבטיח. השניים מלאים תשוקה יצרית אך התקשורת בעייתית, מה שהופך את הקשר ללקוי.

4 כוכבים, "אתם חייבים לראות את הסרט הזה" Telerama

הבריכה | אלן דלון

הבריכה | La Piscine אלן דלון ורומי שניידר (שהיו גם זוג בחיים בתקופת זו), מככבים במותחן ארוטי שבמרכזו משולש מסוכן. השניים מגלמים זוג, ז'אן-פול מריאן שמגיע לנופש נהנתני בווילה באזור סאן טרופה הזוהרת. יום אחד מופיע מאהב לשעבר של האישה, יחד עם בתו בת העשרה, והיחסים בין שלושת המבוגרים מתחממים.
120 דקות

דילוג לתוכן