FILM DISTRIBUTION & PRODUCTION

המנצחת

צרפת | 2023 | 110 דקות 
בימוי : מאיר קסטי – מנטון סחר
משחק : אוליה אממרה, לינה אל ערבי, נילס ארסטרופ 
מבוסס על סיפור אמיתי 

חלומה של זאיה זאוני בת ה-17 הוא להפוך למנצחת על תזמורת סימפונית  אחותה התאומה פטומה היא צ'לנית מוכשרת . כבר מגיל צעיר הן גדלו על בירכיה של המוסיקה הקלאסית וכל חלומן הוא להביא אותה לקהל רחב ככל האפשר. אך את יכולה להגשים חלום אמביציוזי כזה בשנת 1995  כשאת נערב\ה צעירה ממוצא אלג'יראי ומתגוררת בפרבר המרוחק סן דני.אבל עם נחישות, תשוקה, כישרון, אומץ ומעל לכל הפרויקט המיוחד שהניע אות שתי האחיות,  הקמתה של התזמורת המיוחדת "דיברטימנטו".

“סרט סוחף על תשוקתה של מוזיקאית” – 20 Minutes
“ליהוק מזהיר, דוגמא נפלאה על הגשמת חלומות”- Le Parisien

נזירות על אופניים

צרפת | 2023 | 86 דקות 
בימוי : לורן טיראר
תסריט :ססיל לריפה, פיליפ פינל
 משחק : ולרי בונטון, סידסה בבט קנודסן,  קאמי שאמו , קלייר נאדו

חמש נזירות מעט מטורללות, מוכנות להקריב הכל, כולל להשתתף בתחרות מרוץ אופניים. במטרה לזכות בפרס הגדול, לגייס כסף לשפץ הוספיס מט לפול. יש רק בעיה אחת ,הן אפס ברכיבת אופניים. וכדי לסבך את העניינים הן כנראה לא הנזורות היחידות שרוצות לזכות בפרס הגדול בתחרות.

למה זה מגיע לי 3

בימוי: פיליפ דה שברון 
תסריט: פילים דה שברון וגי לורן
צרפת 2022, 98דקות, צרפתית, תרגום לעברית

בני הזוג קלוד ומארי ורניי, קתולים שמרניים, תלו תקוות בביתם הרביעית שתביא להם חתן "כשר", לאחר שהקודמות נישאו לגברים מרקע אתני ודתי שונה. הם מתקשים להסתיר את אי הנוחות בקבלת אנשים מתרבויות שונות. חוסר התקינות הפוליטית הזו מובא בהומור ויוצר קומדיה קלילה, עוקצנית, וסטירית, הנושאים עם זאת אוניברסליים במהותם, בהתמודדות עם פטריוטיות שמרנית, עליונות המשפחה והרפובליקה הצרפתית אל מול מהגרים, התבוללות תרבותית, שביתות, נישואים חד מיניים ועוד.

“צחקתי מכל הלב” – Le journal du dimanche
“יותר מצחיק ואפקטיבי משני הסרטים הקודמים”- Le Parisien

לעבור לגור עם הבת שלי

בימוי אריק לבאן, תסריט : אריק לבאן , ברונו לבאן , הקטור קביו רייס, שחקנים:  ז'ןזיאן בלאסקו, עמנואל סנייה,  ג'רופ קומנדר , לין רנו.
צרפת 2021, 98 דקות, צרפתית תרגום לעברית ואנגלית, באדיבות עדן סינימה.

לאחר ההצלחה הגדולה של הסרט ל"חזור לגור עם אמא", הסרט שפתח את פסטיבל הקומדיה הצרפתי בשנת 2016 נוטל אריק לבאן את הדמויות מן הסרט הקודם ומשנה את הסיטואציה.

הפעם הדירה של האם ז'קלין עוברת שיפוץ רציני, והיא מחפשת מקום מגורים זמני, היא  מתנחלת ל"כמה ימים" אצל ביתה הבכורה קרול ובעלה אלן. קרול ואלן נמצאים בתקופת משבר ובמהלכו של טיפול זוגי, אבל ה"כמה ימים", הופכים לכמה חדשים. ז'קלין מתחילה להינות מן המצב ולהפוך את הבית לביתה שלה היא מכינה ארוחות, משתלטת על הטלוויזיה, מארגנת את המטבח. היא כאן ואיש לא יודע כמה זמן זה יימשך,

עד שלארוחת חגיגית אמורה להגיע מבית האבות, אמה של ז'קלין, אימת המשפחה .

"סרט המשך משעשע" Le parisien

מחכים למר בוג'נגלס

צרפת | 125  דקות
בימוי: רג'י רוינסאר
תסריט: רג'י רוינסאר, רומן קומפין
שחקנים: וירז'ני אפירה, רומן דוריס, סולאן משאדו- גארנר
צרפתית תרגום לעברית 
באדיבות עדן סינמה

מבוסס על ספרו של אוליבייה בורדו שיצא בעברית בשם "ככה החיים יפים"
קמי וג'ורג' אינם מתנהגים כמו כל זוג אחר. הם מעדיפים להעביר את חייהם כמסיבה אחת גדולה ושובבות אחת גדולה. התאהבות ממבט ראשון בשנת 1958, לידתו של ילד אחד כמה שנים אחר כך. הם פונים אחד אל השני כמו שנוהגים לעשותה דוכס  ודוכסית. רוקדים בכל לילה ובכל יום עם חברים מרקעים שונים.  מבלי לחשוב על  הדאגות הקיומיות של החיים. במשפחה הזו יש קדימות רק לדברים הלא מקובלים ובעיקר להרבה כיף, פנטזיה וחגיגה. אבל העולם הזה מתחיל להשתנות ומתגלה מציאות הרבה יורת מורכבת , כשמתגלה מצבה הנפשי של אם המשפחה.
סרט פנטסטי ורגיש העביר את ספרו של בורדו למסך על הפנטזיה, ההומור והכאב שבו.
"הדמויות בסרט חודרות לליבנו , זה הוא המנון לאהבה למרות שהדמויות  מאד אקסצנטריות, הבמאי רג'י רואינסר מצליח לקרב אותן אלינו.

השנים הכי טובות

איטליה | 2020 | 135 דקות 

בימוי : גבריאל מוצ'ינו
תסריט : גבריאל מוצ'ינו, פאולו קוסטלה
משחק : פיירפרנצ'סקו פבינו, מיכאלה רמזוטי, קים רוסי סטיוארט, קלאודיו סנטמריה

בראשית שנות השמונים ברומא, ג'וליו ופאולו היו בני16וכל חייהם לפניהם. לאחר הפגנת סטודנטים מסעירה, ריקרדו, "השורד", מצטרף אליהם, וג'מה, בה פאולו מאוהב בטירוף, מצטרפת במהרה. הרביעייה תשרוד אירועים, אישיים והיסטוריים כאחד, באיטליה ובעולם; נפילת חומת ברלין, מבצע "ידיים נקיות", עלייתו לשלטון של ברלוסקוני ואסון מגדלי התאומים. ארבעת החברים ילמדו יחד מה באמת חשוב, מהם הדברים שגורמים לנו להרגיש טוב וכי אהבות וחברויות משתנות, נעלמות ולעיתים גם חוזרות.

rights until: 1.12.2024

הבטחה עם שחר

בימוי: אריק ברבייה
תסריט: אריק ברבייה, מארי איינר
משחק: פייר ניני, שרלוט גינסבורג
צרפת 2017, 131 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

מבוסס על האוטוביוגרפיה מלאת התהפוכות של רומן גארי, מילדותו הקשה בפולין, דרך נעוריו בניס שטופת השמש, קורס טיס באפריקה בימי מלחמת העולם השנייה עד לימי גדולתו כסופר. את הדחף להכיל אלפי שנים לתקופת חיים אחת, ולהיות סופר מצליח מפורסם הוא קיבל מאהבתה חסרת הגבולות של נינה, אמו. גארי, מהסופרים החשובים של המאה ה-20, חי חיים מלאי הרפתקאות, תשוקה ומסתורין, אך לצד זאת אהבתה החונקת של אמו היתה מעמסה גדולה שסחב לאורך כל חייו.

rights until: 1.1.2025

המזכרות

בימוי : ז'אן פול רוב
תסריט: ז'אן פול רוב
משחק: אני קורדי, מישל בלן
צרפת 2014, 92 דקות, צרפתית תרגום לעברית ואנגלית.

רומן הוא בן 23 וכל החיים לפניו. בלילות הוא פקיד קבלה במלון, ביום הוא כותב כי הוא להיות סופר, ובין לבין הוא מחפש אהבה. סבתו מדלן היא אישה מלאת חיים ונמרצת. לאחר מות בעלה, בניה מעבירים אותה לבית אבות. מדלן אינה מוצאת את מקומה, ויום אחד מחליטה להיעלם לכולם והיא בורחת. רומן יוצא למסע חיפושים אחרי סבתו ובעקבות הזיכרונות והמזכרות שלה.

rights until: 1.12.2024

בומרנג

בימוי: פרנסואה פאברה
תסריט: עמנואל קורקול, פרנסואה פאברה
משחק: לורן לאפיט, מלאני לורן, אודרי דנה
צרפת 2015, 101 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

מבוסס על ספרה של טטיאנה דה רוניי. אנטואן חוזר עם אחותו אגת' לאי נואר-מוטייה, בו נהגו לבלות את חופשות הקיץ בילדותם. בעקבות הביקור מגלה אנטואן שהזמן שעבר סובב כמו בומרנג, שמחזיר אליו את כל הזיכרונות. הסודות, והשקרים וצצות שאלות רבות. האם יצליח לפתור את תעלומת היעלמותה של אמו, האם יצליח לשבור את שתיקתו של אביו, האם יצליח לפקוח את עניה של אחותו שמסרבת לראות מה קורה סביבה, ומה יביא איתו המפגש עם בחורה מסתורית שעומדת לטלטל את חייו?

 rights until: 1.1.2024

אפקט המים

בימוי: סולבג אנספה
תסריט: סולבג אנספה, ז'אן לוק גז'ה
משחק:: פלוראנס לוארה קאי, סמיר גסמי, דידה ג'ונסדוטיר, פיליפ רבו
צרפת, איסלנד 2016, 83 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

סמיר, פועל בן 40 , חי בעיר מוטריי ומתאהב מעל הראש באגת', מורה לשחייה. הוא מחליט להרשם לשיעורי השחייה שלה, למרות שהוא שחיין מצוין. אולם, השקר שלו לא מחזיק מעמד יותר משלושה שיעורים ואגת' לוקחת את זה קשה מאד. כשהיא טסה לאיסלנד לכנס של מורי שחיה וגם בכדי לברוח ממנו, לא נותרת לו ברירה אלא לטוס בעקבותיה.

 rights until: 1.1.2024

עוף גוזל

בימוי: ליסה אזואלוס
תסריט: ליסה אזואלוס
משחק: סנדרין קיברלן, תאיס אלסנדרין, ויקטור בלמונדו, איוואן אטאל
צרפת 2019,דקות 87', צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

אלואיז היא אם לשלושה. כשהיא מגלה שבתה הצעירה ג'ייד נוסעת ללימודים בקנדה, היא נתקפת בפאניקה. אלואיז כל כך רוצה להספיק להנות מהרגעים האחרונים עם ג'ייד עד שהיא שוכחת לחיות בהווה, עם רגעי השמחה והשותפות שהיא בנתה עם ילדיה. סנדרין קיברלן ("בידיים טובות", "הנשים מהקומה השישית") בתפקיד קומי ונוגע ללב כאחד.

סיגריות ושוקו חם


בימוי: סופי ריין
תסריט: סופי ריין, גלאדיס מרסיאנו
משחק: גוסטב קרבן, קמיל קוטין, פאני זניני, אלואיז דוגה
צרפת 2016, 98 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

דניס, מגדל לבדו את שתי בנותיו הוא עובד בשתי עבודות ונאבק להשאיר אותן איתו. אך הכל משתבש כשהוא שוב שוכח לאסוף את אחת מהן מבית הספר. סוורין, היא העובדת הסוציאלית הממונה על המשפחה והיא מכריחה את דניס ללכת לשיעורי הורות. האם המשפחה האוהבת, המקסימה ויוצאת הדופן הזו תצליח לעמוד במבחן?

 rights until: 1.1.2028

שובו של הגיבור

בימוי: לורן טיראר
תסריט: לורן טיראר גרגואר וינריון
משחק: ז'אן דוז'רדן, מלאני לורן, נעמי מרלן
צרפת, בלגיה 2018, 90 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

תחילת המאה ה-19. אליזבת היא בחורה רצינית, ישרה והגונה. לעומתה קפיטן נוויל, הארוס של אחותה, הוא איש צבא פחדן, רמאי וחסר מצפון. אליזבת שונאת את הקפטן, והוא מתעב אותה, אבל כשהוא יוצא לחזית היא מחליטה לכתוב בשמו מכתבים לאחותה שבורת הלב. הכל כמובן משתבש כשנוויל מגיע בהפתעה.

rights until: 1.1.2030

דילילי בפריז

בימוי: מישל אוסלו / תסריט: מישל אוסלו
קולות: אנזו רטציטו, נטלי דסיי, אליזבט דודא
צרפת 2018, 95 דקות, צרפתית. כתוביות לעברית

אנימציה. דילילי מגיעה לפריס של תחילת המאה ה-20 כנוסעת סמויה מקלדוניה החדשה. עד מהרה היא מוצאת את עצמה מסובכת בפרשייה מיסתורית שמובילה אותה לחוגים הגבוהים והנמוכים של עיר האורות. לעזרתה נחלץ שליח צעיר בשם אורל, שמכיר אישית את כל המי ומי של התקופה, ממארי קירי דרך מרסל פרוסט, לואי פסטר ועד טולוז-לוטרק, וכך משדך דילילי את האנשים שיעזרו לה לפענח את התעלומה. במאי האנימציה עטור הפרסים מישל אוסלו, לוקח אותנו למסע תרבותי מענג ברחובותיה היפים של פריז.

rights until: 1.1.2027

שעה של שקט

בימוי: פטריס לקונט
משחק: כריסטיאן קלבייה, קרול בוקה, ולרי בונטון
תסריט: פלוריאן צלר
צרפת 2014, 79 דקות, צרפתית, תרגום לעברית

שעה אחת לבד, זה כל מה שמישל מבקש בכדי שיוכל להקשיב לתקליט הג'אז הנדיר שמצא אחרי שנים של חיפושים. נרגש עד אין קץ, חדור מטרה, הוא רץ הביתה כדי להיות לבדו ולהקשיב לאלבום. אבל דווקא מסתבר שלכל העולם יש תוכניות אחרות. אשתו מחליטה לחשוף וידוי מפתיע, בנו חוזר משום מקום, המאהבת דופקת בדלת, השיפוצניק לא מפסיק להרעיש וגם השכנים עורכים מסיבה. שלל סיטואציות משעשעות מטלטלות את חייו של מישל, שיעשה הכל בשביל שעה של שקט.

עושים שכונה

בימוי: מוחמד חמידי
משחק: ז'יל ללוש, מאליק בנתאלה, קאמי לו, אן-אליזבת בלטו
90 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

קומדיה חברתית נוספת של הבמאי מוחמד חמידי ("הפרה ז'קלין"), בכיכובו של ז'יל ללוש ("בידיים טובות").

פרד ברטל הוא המנהל הכריזמטי של משרד פרסום פריזאי. אחרי שבפשיטה של רשויות המס נתגלו אי סדרים בחברה נאלצים להעביר את המשרדים בן לילה לפרבר הידוע לשמצה La Courneuve. פרד מוביל את משימת המעבר לשכונה החדשה, שם הצוות פוגש את סמי, צעיר שגדל בפרברים, שמציע להם להדריך אותם וללמד את החוקים הבלתי כתובים של הסביבה החדשה.

 rights until: 1.1.2030

השנה הראשונה שלי

בימוי: תומא לילטי
תסריט: תומא לילטי
משחק: וויליאם לבגיל, ונסן לקוסט
צרפת 2018, דקות 122, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

אנטואן מגיע לשנה הראשונה בפקולטה לרפואה ישר אחרי שסיים בית ספר תיכון.
הוא פוגש את בנז'מה בן למנתח בכיר ממוצא צפון אפריקאי. השניים מתמודדים עם הלחצים והסביבה התחרותית, ונאלצים להתגבר על המכשולים היומיומיים בדרכם ועם הציפיות הגבוהות מהם. סרטו השלישי של תומא לילטי (רופא הכפר), רופא בהכשרתו עוסק בסרטיו בהיבטים שונים של עולם הרפואה.

חתן אידיאלי

בימוי: פרנסואה דסניה
תסריט: ג'רום לטוסקי, פרנסואה דסניה, תומאס רואה
משחק: קד מראד, ג'ולי גייט, פאולין אטיין
צרפת 2018, 100 דקות, צרפתית, כתוביות לעברית

לסטפן וסוזן שלוש בנות צעירות. על פניו הכל מושלם, אלא שסטפן תמיד חלם על בן. על מנת להתגבר על התסכול, הוא נאחז בבני זוגם של בנותיו ולא מסוגל להרפות.

כשאלכסיה בתם השלישית מחליטה לעזוב את תומאס, שחקן רוגבי חתיך והגיבור של אביה, בשביל רופא צעיר אותו הוא לא סובל, סטפן יוצא למאבק.

האושר הוא סיפור לשניים

בימוי: ג'יימס הוט
תסריט: ג'יימס הוט, סוניה שיליטו
משחק: גד אלמלה, סופי מרסו, מוריס ברת'למי
צרפת 2012, 110 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

סשה אוהב את החברים שלו, את הפסנתר שלו ובעיקר לחגוג. בלילה הוא מנגן במועדון ג'אז ומפתה בחורות יפות. הוא חי כל רגע בשביל התענוג – בלי שעון מעורר, בלי מחוייבות ובלי מיסים. לעומתו, לשרלוט יש שלושה ילדים, שני בעלים מהם התגרשה וקריירה מקצועית אחת לנהל. אין לה שום פנאי לסיפור אהבה כרגע. מדובר בשני הפכים גמורים שאין ביניהם שום דבר… חוץ מהעובדה שהם נולדו זה עבור זו.

בית ספר לחיים

בימוי: הלן אנג'ל
תסריט מקורי: הלן אנג'ל ויאן קורדיאן
משחק: פלורנס: שרה פורסטייה, מתייה: ונסן אלבז, מר סבטייה: פטריק דסוקאו
צרפת 2017, 105 דקות, צרפתית תרגום לעברית ואנגלית.

בבית הספר של החיים לעולם לא מפסיקים ללמוד… פלוראנס היא מורה בבית ספר יסודי המסורה לתלמידיה. כשהיא פוגשת את סשה הקטן, ילד במצוקה, היא תעשה הכל כדי להציל אותו. היא אפילו תנטוש את חייה כאם וכרעיה, ויתרה מכך, תטיל ספק בייעודה.

סרט מדויק שמצליח להביא את היופי הייחודי שבמקצוע ההוראה (**** Figaroscope)

הדברים שאני רוצה

בימוי: דידייה לה פשר
תסריט : דידייה לה פשר , דלפין לבורה
על פי הרומן מאת גרגואר דלקור
משחק: מתילד סנייה, מרק לבואן, פטריק שנה, ויריג'יני הוק, פרדריק בל, טיפיני האס
צרפת 2014, 94 דקות, צרפתית, תרגום לעברית.

ג'וסלין היא בעלת חנות סידקית בעיירה קטנה בצפון צרפת. נשואה שנים רבות לאותו גבר, הילדים יצאו מן הבית. יום אחד משכנעות אותה חברותיה מסלון היופי הסמוך למלא טופס לוטו כיון שהפרס עומד על כמעט 19 מליון יורו. היא משתכנעת ומגלה שזכתה בסכום הענק של 18,547,301 יורו ו-28 סנט, היא לא מגלה את דבר הזכייה לאף אחד. האם הסכום הזה יוכל להעניק לה את כל הדברים שהיא רוצה?

הספר "הדברים שאני רוצה" יצא בתרגום עברי בהוצאות זמורה ביתן וזכה להצלחה גדולה. בישראל נמכרו למעלה מ- 30,000 עותקים.

חולמת רק עליו

בימוי: לוראן היינמן
תסריט: לוראן היינמן, לוק ברו 
משחק: אלזה זילברשטיין, היפוליט ג'ירארדו, אמילי דקאן
צרפת 2019, 103 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

סיפורו של ליאון בלום, הפוליטיקאי הסוציאליסט הצרפתי היהודי וראש ממשלת צרפת שלוש פעמים, והרומן שניהל עם ז'אנו רייכנבך, שפגשה את בלום כשהייתה בת 16 בלבד והתאהבה בו. כעבור שנים, כשסוף סוף התאפשר להם להיות יחד, הגיעו הנאצים לצרפת וז'אנו ויתרה על חייה הנוחים כדי לקשור את גורלה בזה של בלום. דרמה תקופתית מלוטשת בהשראת מחקרה של ההיסטוריונית דומיניק מיסיקה

דילוג לתוכן