VOD

אוהבים לגלות? אנו מציעים לכם לצפייה ב – vod קטלוג מגוון של סרטים צרפתיים בולטים וקלאסיים, כולם מתורגמים לעברית.

אלן דלון

שני גברים בעיר | אלן דלון | VOD

שני גברים בעיר | Deux hommes dans la ville לאחר עשר שנים שריצה על שוד בנק, ג'ינו (אלן דלון) משתחרר מהכלא. לצידו ג'רמן, עובד סוציאלי שמלווה אותו בדרכו החדשה. ג'ינו חוזר לעבוד כדפס, מאבד את סופי אשתו שנהרגה ופוגש את לוסי, בנקאית צעירה והם עוברים לגור יחד. ג'ינו מבקש לבנות חיים חדשים אך שוטר מעברו אינו מרפה ורודף אחריו.
98 דקות

המעגל האדום | אלן דלון | VOD

בימוי : ז'אן פייר מלוויל
תסריט: ז'אן פוארה
משחק: אלן דלון , בורביל, איב מונטאן, ג'יאן מריה וולנטה
מותחן משטרתי, 140 דקות, צרפתית תרגום לעברית

מעגל הגורל הנע סביב שודד שזה עתה שוחרר מבית הסוהר, שוטר אלכוהוליסט ואסיר נמלט המתכננים שוד, עתיד לחסלם פיזית, או רוחנית. משל פילוסופי, סרט פשע סופר מסוגנן רווי אווירה מאיימת, אפוקליפטית. יצירת מופת של הז'אנר מאת גדול במאי הפשע הצרפתיים, ז'אן פייר מלוויל.

מר קליין | אלן דלון | VOD

בימוי: לוראן היינמן
תסריט: לוראן היינמן, לוק ברו 
משחק: אלזה זילברשטיין, היפוליט ג'ירארדו, אמילי דקאן
צרפת 2019, 103 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

סיפורו של ליאון בלום, הפוליטיקאי הסוציאליסט הצרפתי היהודי וראש ממשלת צרפת שלוש פעמים, והרומן שניהל עם ז'אנו רייכנבך, שפגשה את בלום כשהייתה בת 16 בלבד והתאהבה בו. כעבור שנים, כשסוף סוף התאפשר להם להיות יחד, הגיעו הנאצים לצרפת וז'אנו ויתרה על חייה הנוחים כדי לקשור את גורלה בזה של בלום. דרמה תקופתית מלוטשת בהשראת מחקרה של ההיסטוריונית דומיניק מיסיקה.

אלן דלון מככב בדרמה המצוינת של ג'וזף לוסי, המתרחשת בפריז בעת הכיבוש הנאצי. רובר קליין הוא סוחר אומנות ממולח וחסר דאגות, שמנצל את אווירת הרדיפות האנטישמיות כדי לרכוש יצירות אומנות  יקרות ערך מיהודים נזקקים, תמורת סכומים מגוחכים. העובדה שהוא משתף פעולה עם הרדיפה הפוליטית לא מטרידה אותו עד ליום שבו הוא מקבל עיתון יהודי השייך לרובר קליין אחר. הבלבול בזהות מוביל את קליין לחפש את הכפיל המסתורי שלו, תוך התעמתות לא נעימה עם השלטונות. הסרט זכה בשלושה פרסי סיזאר ומהווה את אחד הסרטים החשובים ביותר בהתייחסותם לשואת יהודי אירופה.

לילה על העיר | אלן דלון | VOD

בימוי ותסריט : ז'אן פייר מלוויל
משחק: אלן דלון , רישר קרנה, קתרין דנב
מותחן משטרתי, 98 דקות, צרפתית עם תרגום לעברית

ידידותם של מפקח משטרה ושודד מבריק נתקלת בשאלות מוסר כשהשני מתכנן שוד גדול. בין השניים מתחוללת גם יריבות על ליבה של קאתי, אותה מגלמת באלגנטיות קתרין דנב (יפהפיית היום). עם אלן דלון (הסמוראי) וריצ'ארד קרנה (כחום הגוף) בשני התפקידים היריבים. סרטו האחרון של אחד מגדולי במאי הפשע הצרפתיים, ז'אן פייר מלוויל (צבא הצללים) ואחת ההשפעות על The Killer של ג'ון וו.

בורסלינו ושות' | אלן דלון | VOD

בורסלינו ושות' | Borsalino and Co אלן דלון חוזר לתפקיד הגנגסטר רוש זיפרדי, בסרט ההמשך ל"בורסלינו". זיפרדי שולט בעולם הפשע של מרסיי ועל הריביירה הצרפתית, אך לא לזמן רב. קבוצת מאפיונרים איטלקית חודרת למרחב שלו ומשתלטת אט אט על הפעילות בעיר. שותפו, פרנסואה קאפלה, נרצח, התיאטרון ומועדון הלילה שלו נהרסים כליל ובית הזונות
125 דקות

להרוג שלושה | אלן דלון | VOD

להרוג שלושה | Trois hommes à abattre לילה אחד, כשהוא בדרכו לחבריו להמר, מישל גרפו (דלון) נקלע לתאונת דרכים. הוא לוקח את האדם שנפצע לבית החולים. לאחר זמן מה מופיע ידיעה בעיתון כי הוא נפטר מפצעיו ולמעשה היתה זו התנקשות בחייו ובחיי הקולוגות שלו כי הם רצו לחשוף סודות ביטחוניים. גרפו מוצא את עצמו נרדף על ידי המתנקשים ונכנס בעל כורחו
95 דקות

האלמנה קודר | אלן דלון | VOD

במאי: פייר גרנייה-דפרה
תסריט: ז'ורז 'סימנון
משחק: אלן דלון, סימון סיניורה, אוטביה פיקולו
 דרמה צרפתית, 92 דקות, כתוביות לעברית ולאנגלית

מלודרמה אפלה עם סימון סיניורה בתפקיד אלמנה כפרית שמספקת עבודה לצעיר ממנה ומתאהבת בו. השניים מנהלים רומן עד שאחייניתה הקנאית שמה עליו את עיניה.

מותו של אדם מושחת | אלן דלון | VOD

מותו של אדם מושחת | Mort d'un pourri פיליפ דוביי (דלון), שוטר מושחת רוצח את סראנו, שסוחט אותו בשל עסקאותיו המפוקפקות. דוביי מבקש מחברו הטוב קסבייר שישמש לו כאליבי והלה מסכים. אך ככל שהזמן עובר הוא מתקשה לעשות זאת כי אף אחד אינו מאמין לו. כולם רודפים אחר המסמכים שבגינם סראנו סחט את פיליפ. מסתבר שכולם מושחתים.
120 דקות

לעין השמש | אלן דלון | VOD

בימוי ותסריט: רנה קלמאן
שחקנים: אלן דלון, מארי לאפורה, מוריס רונה
מותחן, 118 דקות, צרפתית תרגום לעברית

יצירתו המבריקה של רנה קלמאן (משחקים אסורים, נוסע עובר בגשם), המבוססת על ספרה של פטרישיה הייסמית', "הכישרון של מר ריפלי" (רבים מכירים את הגרסה המאוחרת עם מאט דיימון). חברו הקנאי של גבר צעיר, עשיר ומזווג לאישה סקסית – מחליט לגנוב את זהותו, עושרו וחברתו, במהלך מורכב של הונאות מתוחכמות. מסרטיו הראשונים של אלן דלון, וזה שהביא לו את תהילת העולם (יחד עם "רוקו ואחיו" שנעשה באותה השנה). נינו רוטה (8 וחצי) כתב את המוזיקה.

"זהו יצירת מופת של אמן בסגנון, אלן דלון מצוין, עדיין סרט מודרני "

חמשיה כוכבים CRITICKAT.COM

ליקוי חמה | אלן דלון | VOD

במאי: מיכלאנג'לו אנטוניוני
תסריט: מיכלאנג'לו אנטוניוני
שחקנים: אלן דלון, מוניקה ויטי, פרנסיסקו רבאל
 דרמה צרפתית, 112 דקות,  כתוביות לעברית

השלישי בטרילוגיה של אנטוניוני העוסקת בחברה מנוכרת שמייצרת אנשים מנותקים ומערכות יחסים חולות (הקודמים בטרילוגיה הם "אוונטורה" ו"הלילה"). ויטוריה היא מתרגמת צעירה מרומא שנפרדת מחברה האינטלקטואל. במהרה מתפתח רומן בינה לבין פיירו, ברוקר צעיר ומבטיח. השניים מלאים תשוקה יצרית אך התקשורת בעייתית, מה שהופך את הקשר ללקוי.

הבריכה | אלן דלון | VOD

הבריכה | La Piscine אלן דלון ורומי שניידר (שהיו גם זוג בחיים בתקופת זו), מככבים במותחן ארוטי שבמרכזו משולש מסוכן. השניים מגלמים זוג, ז'אן-פול מריאן שמגיע לנופש נהנתני בווילה באזור סאן טרופה הזוהרת. יום אחד מופיע מאהב לשעבר של האישה, יחד עם בתו בת העשרה, והיחסים בין שלושת המבוגרים מתחממים.
120 דקות

סרטים נוספים

חתן אידיאלי | VOD

בימוי: פרנסואה דסניה
תסריט: ג'רום לטוסקי, פרנסואה דסניה, תומאס רואה
משחק: קד מראד, ג'ולי גייט, פאולין אטיין
צרפת 2018, 100 דקות, צרפתית, כתוביות לעברית

לסטפן וסוזן שלוש בנות צעירות. על פניו הכל מושלם, אלא שסטפן תמיד חלם על בן. על מנת להתגבר על התסכול, הוא נאחז בבני זוגם של בנותיו ולא מסוגל להרפות. כשאלכסיה בתם השלישית מחליטה לעזוב את תומאס, שחקן רוגבי חתיך והגיבור של אביה, בשביל רופא צעיר אותו הוא לא סובל, סטפן יוצא למאבק.

הודו סין | VOD

בימוי:רג'יס וארנייה
תסריט: אריק אורסנה, לואי גרסל, קת'רין כהן, רג'י ורנייר
משחק: קתרין דנב, וינסנט פרס, ז'אן יאנה
צרפת 1992, 180 דקות, צרפתית, תרגום לעברית

בימים האחרונים של השלטון הקולוניאליסטי הצרפתי בהודו-סין, בעלת מטעי גומי חזקה ושתלטנית נענשת על שתלטנותה: היא מאבדת את בתה המאומצת שמתאהבת במאהב של האם, קצין צרפתי, אשר למענה חוצה את הקווים ובוגד בצרפת. אהבה, קנאה ומלחמה על רקע המאבק לעצמאות וייטנאם, בכיכובה הבלתי מעורער של קתרין דנב (מטריות שרבורג). עם וינסנט פרז (פרש על הגג).

אישה צרפתייה | VOD

בימוי: רג'י ורנייה
תסריט: רג'י ורנייה
משחק: עמנואל ביאר, דניאל אוטיי
צרפת 1995, 100 דקות, צרפתית, תרגום לעברית

דרמה פמיניסטית המבוססת על סיפור חייה של אמו של רג'יס ורנייה (הודו-סין). צרפת, ערב פרוץ מלחמת העולם השניה, ז'אן ולואי נישאים והוא מיד מגוייס לצבא. לאחר חמש שנים חוזר לואי לאשתו, ומוצב מחדש בברלין, שם היא מתאהבת בבנו של בעל הבית.

נלי ומר ארנו | VOD

בימוי: קלוד סוטה
תסריט: קלוד סוטה
משחק: עמנואל ביאר, מישל סרו
צרפת 1995, 102 דקות, צרפתית, תרגום לעברית

יצירת המופת של קלוד סוטה העוסקת בכמיהה לחום אנושי. שופט בדימוס מגלה את צפונות ליבו באוזניה של אשה צעירה העוזרת לו בכתיבת זכרונותיו. מרגש, אצילי ובלתי נשכח. 'נלי ומר ארנו' זכה בשני פרסי סזאר והוא סרטו האחרון של סוטה.

אלפאוויל | VOD

בימוי: ז'אן לוק גודאר
תסריט: ז'אן לוק גודאר
משחק: אנה קארינה, אדי קונסטנטין, אקים טמירוף
צרפת 1965, 99 דקות, צרפתית תרגום לעברית

התנסותו היחידה של גודאר במדע בדיוני. הסרט מציג עיר שהיא מגלופוליס עצומה, הנשלטת בידי מחשב-על שאוסר על התושבים להביע רגשות. "אלפאויל" הוא מיזוג של קומדיה מוזרה, אגדה פיוטית, ומשחקים פארדוקסליים בזמן. אדי קונסטנטין, בתפקיד הבלש הטיפוסי בסרטי פילם נואר, מנסה להציל את אהובתו מגהנום טכנולוגי. סרט מצחיק מעודן ומעוצב, מפסגותיו של גודאר.

השזופים | VOD

בימוי: פטריס לקונט
תסריט: הצוות ה "Splendid"
משחק: כריסטיאן קלבייר, תיירי לרמיט, מארי-אן שזל
צרפת 1978, 105 דקות, צרפתית, תרגום לעברית

הסרט שהביא לפטריס לקונט (הנערה על הגשר) את ההכרה המיוחלת (ושני סרטי המשך). לקונט מגייס את אנסמבל הקומדיה L'Equipe du Splendid ולוקח אותם לחופשת קיץ לאחד ממועדוני הקלאב-מד האופנתיים בחוף השנהב. הנופשים מכריזים על התנתקות מחייהם האפורים ומקדישים את זמנם להדוניזם מוחלט הכולל: רביצה על החוף, שיזוף אינטנסיבי, זלילה חסרת עכבות ופעילות מינית. לכמה זה בא בקלות ואילו חלקם מתוסכלים מכל העסק.

השזופים בסקי | VOD

בימוי: פטריס לקונט
תסריט: L’équipe du Splendid
משחק: כריסטיאן קלבייר, תיירי לרמיט, מארי-אן שזל
צרפת 1979, 90 דקות, צרפת, תרגום לעברית

השני בטרילוגיה של לקונט על החופשה הצרפתית. שמונת הדמויות מהסרט הראשון נפגשות הפעם באתר סקי שכחלקם כבר נשואים וחלקם נותרו רווקים משובעים. החבורה העליזה מסתבכת וכמו תמיד נשאבת אל שלל הרפתקאות משוגעות.

עד כלות הנשימה | VOD

בימוי: ז'אן לוק גודאר
תסריט: ז'אן לוק גודאר
משחק: ג'ין סיברג, ז'אן-פול בלמונדו, דניאל בולנייה
צרפת 1960, 103 דקות, צרפתית, תרגום לעברית

לא נכביר במילים – אחד הסרטים החשובים והמשמעותיים של המאה הקודמת. סרט הבכורה של ז’אן לוק גודאר אשר שינה את פני הקולנוע שלאחריו. הסרט מבוסס על סיפורו של אחד מגדולי הגל-החדש הצרפתי (היו רבים), פרנסואה טריפו שעבד על הטריטמנט עם ענק נוסף של החבורה המבריקה – קלוד שברול.

פיירו המשוגע | VOD

בימוי: ז'אן לוק גודאר
תסריט: ז'אן לוק גודאר
משחק: אנה קארינה, ז'אן-פול בלמונדו, סמואל פולר
צרפת 1965, 115 דקות, צרפתית, תרגום לעברית

'פיירו המשוגע' הוא מחווה נטולת עלילה ממשית לז'אנרים קולנועיים, ובעיקר לסרטי  הפשע ההוליוודים . היא (אנה קארינה) הרגה מישהו ונרדפת על ידי פושעים אלג'יראים, הוא (ז'אן פול בלמונדו) עוזר לה לברוח לדרום צרפת. היא והוא מוצאים מקלט על אי בים התיכון. הסרט הוא גם סוגה אקספטרנמטלית צבעונית, כיאה לגדול הבמאים האקספרימנטאליים.

סזאר ורוזלי | VOD

אורך: 110 דקות , צרפת (1972)
בימוי: קלוד סוטה
שחקנים: איב מונטן, רומי שניידר, סמי פריי
שפה: צרפתית | תרגום לעברית

קומדיה רומנטית מוקדמת של קלוד סוטה ("נלי ומר ארנו") בכיכובם של איב מונטאן ("ז'אן דה פלורט") ורומי שניידר ("סיסי"). רוזלי היא גרושה המתחילה רומן עם גבר מבוגר. הכל מתהפך אצלה כשאהוב מן העבר, צעיר יותר ויפה יותר חוזר לשבות את לבה מחדש. עם סמי פריי ("חבורה נפרדת") ואיזבל הופר הצעירה ("המורה לפסנתר")

צרות ועוד צרות| VOD

בימוי: אריק ז'ודור
תסריט: נואה דרה, בלאנש גרדה
משחק: אריק ז'ודור, בלאנש גרדה, יוסוף חג'אדי
צרפת 2017, 85 דקות, צרפתית, תרגום לעברית

כשמגיפה מכה בעולם, ויקטור וז'אן זוג פריזאי צעיר ושני ילדיהם, מוצאים את עצמם תקועים בתוך קהילה היפית. הם נקלעים לחיים ששונים אלפי שנות אור משגרת חייהם הפריזאית.

הבטחה עם שחר | VOD

בימוי: אריק ברבייה
תסריט: אריק ברבייה, מארי איינר
משחק: פייר ניני, שרלוט גינסבורג
צרפת 2017, 131 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

מבוסס על האוטוביוגרפיה מלאת התהפוכות של רומן גארי, מילדותו הקשה בפולין, דרך נעוריו בניס שטופת השמש, קורס טיס באפריקה בימי מלחמת העולם השנייה עד לימי גדולתו כסופר. את הדחף להכיל אלפי שנים לתקופת חיים אחת, ולהיות סופר מצליח מפורסם הוא קיבל מאהבתה חסרת הגבולות של נינה, אמו. גארי, מהסופרים החשובים של המאה ה-20, חי חיים מלאי הרפתקאות, תשוקה ומסתורין, אך לצד זאת אהבתה החונקת של אמו היתה מעמסה גדולה שסחב לאורך כל חייו.

המזכרות | VOD

בימוי : ז'אן פול רוב
תסריט: ז'אן פול רוב
משחק: אני קורדי, מישל בלן
צרפת 2014, 92 דקות, צרפתית תרגום לעברית ואנגלית.

רומן הוא בן 23 וכל החיים לפניו. בלילות הוא פקיד קבלה במלון, ביום הוא כותב כי הוא להיות סופר, ובין לבין הוא מחפש אהבה. סבתו מדלן היא אישה מלאת חיים ונמרצת. לאחר מות בעלה, בניה מעבירים אותה לבית אבות. מדלן אינה מוצאת את מקומה, ויום אחד מחליטה להיעלם לכולם והיא בורחת. רומן יוצא למסע חיפושים אחרי סבתו ובעקבות הזיכרונות והמזכרות שלה.

בומרנג | VOD


בימוי: פרנסואה פאברה
תסריט: עמנואל קורקול, פרנסואה פאברה
משחק: לורן לאפיט, מלאני לורן, אודרי דנה
צרפת 2015, 101 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

מבוסס על ספרה של טטיאנה דה רוניי. אנטואן חוזר עם אחותו אגת' לאי נואר-מוטייה, בו נהגו לבלות את חופשות הקיץ בילדותם. בעקבות הביקור מגלה אנטואן שהזמן שעבר סובב כמו בומרנג, שמחזיר אליו את כל הזיכרונות. הסודות, והשקרים וצצות שאלות רבות. האם יצליח לפתור את תעלומת היעלמותה של אמו, האם יצליח לשבור את שתיקתו של אביו, האם יצליח לפקוח את עניה של אחותו שמסרבת לראות מה קורה סביבה, ומה יביא איתו המפגש עם בחורה מסתורית שעומדת לטלטל את חייו?

אפקט המים | VOD

בימוי: סולבג אנספה
תסריט: סולבג אנספה, ז'אן לוק גז'ה
משחק: פלוראנס לוארה קאי, סמיר גסמי, דידה ג'ונסדוטיר, פיליפ רבו
צרפת, איסלנד 2016, 83 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

סמיר, פועל בן 40 , חי בעיר מוטריי ומתאהב מעל הראש באגת', מורה לשחייה. הוא מחליט להרשם לשיעורי השחייה שלה, למרות שהוא שחיין מצוין. אולם, השקר שלו לא מחזיק מעמד יותר משלושה שיעורים ואגת' לוקחת את זה קשה מאד. כשהיא טסה לאיסלנד לכנס של מורי שחיה וגם בכדי לברוח ממנו, לא נותרת לו ברירה אלא לטוס בעקבותיה.

הפרה ז'קלין | VOD

בימוי: מוחמד חמידי
תסריט: אלן מישל בלאן
משחק: פטסה בויאחמד, למברט וילסון, ג'מל דבוז
צרפת 2016, 92 דקות, ערבית וצרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

פתח' הוא איכר אלג'יראי שמגדל באהבה רבה את פרתו ז'קלין. הוא חולם לקחת את ז'קלין לתערוכה חקלאות בפריז. כשהוא מקבל סוף סוף את ההזמנה הנכספת, פתח' עוזב לראשונה בחייו את הכפר ונוסע במעבורת למרסיי, אך שם הוא מחליט ללכת עם ז'קלין לתערוכה ברגל. מפגשים משעשעים והפתעות שונות ומשונות מחכים לו בדרכו. זהו מסע בלתי צפוי ומרגש על צרפת בת זמננו.

עוף גוזל | VOD

בימוי: ליסה אזואלוס
תסריט:ליסה אזואלוס
משחק: סנדרין קיברלן, תאיס אלסנדרין, ויקטור בלמונדו, איוואן אטאל
צרפת 2019,דקות 87', צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

אלואיז היא אם לשלושה. כשהיא מגלה שבתה הצעירה ג'ייד נוסעת ללימודים בקנדה, היא נתקפת בפאניקה. אלואיז כל כך רוצה להספיק להנות מהרגעים האחרונים עם ג'ייד עד שהיא שוכחת לחיות בהווה, עם רגעי השמחה והשותפות שהיא בנתה עם ילדיה. סנדרין קיברלן ("בידיים טובות", "הנשים מהקומה השישית") בתפקיד קומי ונוגע ללב כאחד.

סיגריות ושוקו חם | VOD


בימוי: סופי ריין
תסריט: סופי ריין, גלאדיס מרסיאנו
משחק: גוסטב קרבן, קמיל קוטין, פאני זניני, אלואיז דוגה
צרפת 2016, 98 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

דניס, מגדל לבדו את שתי בנותיו הוא עובד בשתי עבודות ונאבק להשאיר אותן איתו. אך הכל משתבש כשהוא שוב שוכח לאסוף את אחת מהן מבית הספר. סוורין, היא העובדת הסוציאלית הממונה על המשפחה והיא מכריחה את דניס ללכת לשיעורי הורות. האם המשפחה האוהבת, המקסימה ויוצאת הדופן הזו תצליח לעמוד במבחן?


שובו של הגיבור | VOD

בימוי: לורן טיראר
תסריט: לורן טיראר גרגואר וינריון
משחק: ז'אן דוז'רדן, מלאני לורן, נעמי מרלן
צרפת, בלגיה 2018, 90 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

תחילת המאה ה-19. אליזבת היא בחורה רצינית, ישרה והגונה. לעומתה קפיטן נוויל, הארוס של אחותה, הוא איש צבא פחדן, רמאי וחסר מצפון. אליזבת שונאת את הקפטן, והוא מתעב אותה, אבל כשהוא יוצא לחזית היא מחליטה לכתוב בשמו מכתבים לאחותה שבורת הלב. הכל כמובן משתבש כשנוויל מגיע בהפתעה.

דילילי בפריז | VOD

בימוי: מישל אוסלו
תסריט: מישל אוסלו
קולות: אנזו רטציטו, נטלי דסיי, אליזבט דודא
צרפת 2018, 95 דקות, צרפתית. כתוביות לעברית

אנימציה. דילילי מגיעה לפריס של תחילת המאה ה-20 כנוסעת סמויה מקלדוניה החדשה. עד מהרה היא מוצאת את עצמה מסובכת בפרשייה מיסתורית שמובילה אותה לחוגים הגבוהים והנמוכים של עיר האורות. לעזרתה נחלץ שליח צעיר בשם אורל, שמכיר אישית את כל המי ומי של התקופה, ממארי קירי דרך מרסל פרוסט, לואי פסטר ועד טולוז-לוטרק, וכך משדך דילילי את האנשים שיעזרו לה לפענח את התעלומה. במאי האנימציה עטור הפרסים מישל אוסלו, לוקח אותנו למסע תרבותי מענג ברחובותיה היפים של פריז.

יפה מדי בשבילך | VOD

בימוי:  ברטרן בלייר
תסריט: ברטרן בלייר
משחק: ז'ראר דפרדייה, קרול בוקה, ג'וזיאן באלאסק
צרפת 1989, 91 דקות, צרפתית. תרגום לעברית ולאנגלית

סוחר מכוניות אמיד נשוי לאישה יפהפייה, מוצא את עצמו נמשך למזכירה הזמנית במשרדו. למרות מחויבויותיה הקודמות, גם היא נמשכת אליו ובין השניים מתפתח רומן. למרות שאין זו הפעם הראשונה, לאישה הנבגדת קשה מאוד לקבל זאת. פרס השופטים בקאן והרבה פסלוני סזאר מעטרים את הסרט הזה.

תסלח לי שאני חיה | VOD

בימוי: ברטרן בלייה
משחק: שרלוט גינזבורג, אנוק גרינברג, מישל בלאן
צרפת 1991, 117 דקות, צרפתית, תרגום לעברית

קאמיל הביישנית וחסרת הנסיון בתחום הרומנטי פוגשת בג’ואל, כלה זנוחה. השתיים יוצאות להרפתקאות שונות ומשונות עם סידרה של גברים נצלניים, שטופי זימה ומעוררי רחמים. ביניהם – רופא, יוצר קולנוע וקצין נאצי. אך האם באמת כל זה קורה? או אולי זה חלום של קאמיל? קומדיה שנונה משולבת בז'אנרים נוספים עם משחק שנון, מבנה עליליתי שמזכיר את בונואל ומעברים דרך תקופות שונות ובין שחור-לבן, צבע ומונוכרום. 

1, 2, 3 שמש | VOD

בימוי: ברטרן בלייה
תסריט: ברטרן בלייה
משחק: אנוק גרינברג, מרצ'לו מסטוריאני, מרים בוייר
צרפת 1993, 104 דקות, צרפתית תרגום לעברית 

ויקטורין חיה בפרברים של מרסיי עם אמה תשושת הנפש. היא קרועה בין התשוקה להיות כבר אישה בוגרת ועצמאית לבין הטיפול באביה האלכוהליסט שעזב את הבית. כשהיא פוגשת את פול הם מתאהבים אך סיפור אהבתם נגדע באופן אכזרי כשהוא נרצח על ידי אביו החורג. כשהיא פוגשת את מוריס הם מקימים יחד בית ונולדים להם שני ילדים, וויקטורין מוצאת סוף סוף את השקט לא ייחלה.

המלווה | VOD

בימוי: קלוד מילר
תסריט: קלוד מילר
משחק: ריצ'רד בורינגר, אלנה ספונובה, רומן בורינגר
צרפת 1992, 112 דקות, צרפתית, תרגום לעברית

פאריז הכבושה חורף 1942. סופי היא פסנתרנית מוכשרת שחיה לבד עם אימה, מורה לפסנתר. סופי נשכרת ללוות את אירין, זמרת מצליחה שבעלה משתף פעולה עם שלטונות הכיבוש הנאצים. היא נשבית בקסמיה של אירין וחודרת לעולם המותרות של משתפי הפעולה עם הנאצים. עד מהרה מגלה סופי, שתהום עמוקה מפרידה ביניהן, הגורמת לה לקחת סיכונים.

הסנונית שמבשרת את בוא האביב | VOD

בימוי: כריסטיאן קאריון
תסריט: כריסטיאן קאריון
משחק:  מישל סרו, מתילד סנייה, ז'אן פול רוסיו
צרפת 2001, 103 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

סרטו הראשון של כריסטיאן קאריון. סנדרין משועממת מחייה האפורים כאשת
היי-טק פריזאית. היא מחליטה לעשות שינוי בחייה וקונה חווה באלפים מאדריאן, אלמן חקלאי. אדריאן נשאר לעזור לה ונרקמת בינהם חברות אמת ומשנה חיים. סרט ריאליסטי ונוגע ללב על רקע נופים מרהיבים, העוסק בצורך להאט, לנשום אוויר ולצאת מהמציאות האורבנית הלוחצת.

חיים חדשים | VOD

בימוי: קאטל קילוורה
תסריט: קאטל קילוורה, ז'יל טורן
משחק: טאהר רחים, עמנואל סינייה, אן דורבאל, בולי לאנר
צרפת, בלגיה 2016, 104 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

עם שחר, שלושה גולשים צעירים מלה-האבר יוצאים אל הים הסוער. כמה שעות לאחר מכן, בדרכם חזרה הביתה, מתרחשת תאונה קשה שבעקבותיה מתאשפז אחד מהם בבית החולים. שם, כשהוא מחובר למכונות ההחייאה וחייו תלויים על בלימה, נדמה שקיומו מתערטל עד כדי אשליה. במקביל, בפריז, ממתינה אשה חולה להשתלת איבר שעשויה להציל את חייה. דרמה על אופיים השברירי של החיים ועל האופן שבו גורלותיהם של זרים עשויים להישזר זה בזה. את הבימוי המוצלח מעצימים צילומיו המרהיבים של תום הררי וכישורי המשחק של אנסמבל שחקנים מרשים.

אלוף ההרפתקנים | VOD

בימוי: ז'ראר אורי
תסריט: ז'ראר אורי, דניאל תומפסון
משחק: ז'אן פייר בלמונדו, מרי-פרנס פיסייר, ראשיד פרשה
צרפת 1982, 100 דקות, צרפתית, תרגום לעברית 

ז'אן פייר בלמונדו הוא ג'ו קוואליה, מאמן נבחרת האיגרוף של צרפת לקראת  אולימפיאדת מינכן 1936. ברכבת מפריז לברלין ג'ו פוגש ילד יהודי ומחליט להציל אותו.

חג שמח | VOD

בימוי: ז'ורז' לאוטנר
תסריט: ז'אן פוארו
משחק: ז'אן-פייר בלמונדו, סופי מרסו, מארי לפורט
צרפת 1984, 98 דקות, צרפתית, תרגום לעברית 

סטפן הוא תעשיין נהנתן ורודף נשים מושבע. כשאשתו יוצאת לחופשה, הוא פוגש בשדה התעופה בחורה יפהפייה (סופי מרסו) והם חוזרים יחד לביתו. אלא, שהחופשה של אשתו מתבטלת והיא חוזרת הביתה כבר באותו הערב… עכשיו הוא צריך למצוא תירוץ משכנע להימצאותה של בחורה צעירה בביתם.

מלך הנוכלים | VOD

בימוי: ז'ורז' לאוטנר
תסריט: ז'אן הרמן
משחק: ז'אן-פול בלמונדו, מירלה ד'אנג'לו, מישל גלברו
צרפת 1980, 108 דקות, צרפתית, תרגום לאנגלית

אלכנסדר דופרה הוא נוכל שרק עתה יצא מהכלא. במהרה הוא מקבל משימה מממשלת צרפת, להעביר מזוודה דרך הגבול האיטלקי. המטען כביכול תמים – מצית, אך למעשה מדובר במשימה מסוכנת הרבה יותר ממה שנדמה לו.

שוטר בשכונה| VOD

בימוי: ז'ורז' לאוטנר
תסריט: ז'אן הרמן
משחק: ז'אן-פול בלמונדו, מישל גאלאברו, מארי לפרוט
צרפת 1979, 107 דקות, צרפתית, תרגום לעברית 

המפקד סטניסלס בורווויץ יוצא לחקירה על שחיתות במשטרה, הוא עושה זאת תחת זהות בדויה כגנגסטר מן השורה.

דיוה | VOD

בימוי: ז'אן-ז'אק בנה
תסריט: ז'אן-ז'אק בנה, ז'אן ואן המה
משחק: אנדרי פרדריק, וילהמה ויגינס, ריצ'ארד בורינגר
צרפת 1981, 123 דקות, צרפת, תרגום לעברית 

סרטו הראשון של בנה (בטי בלו) הוא מותחן נוצץ על שליח על אופנוע, חובב אופרה שמפתח אובססיה לזמרת סופרן שמסרבת להקליט. במהלך הופעה אחת, הוא מקליט אותה באופן לא חוקי והבוטלג מסבך אותו בדרך בלתי צפויה. זוכה ארבעה פרסי סזאר ביניהם לצילום של פיליפ רוסלו שהפליא בעבודתו ב"ראיון עם ערפד" ו"המלכה מרגו.

גבר פצוע| VOD

בימוי: פטריס שרו
תסריט: פטריס שרו, הרווה גיבר
משחק: ז'אן-הוג אנגלאד, ויטוריו מזוג'יורנו, רולן ברטן
צרפת 1983, 110 דקות, צרפתית, תרגום לעברית

ז'אן-הוג אנגלאד (בטי בלו) הוא בחור צעיר ונאה, בן למשפחת פועלים שמגלה את נטייתו המינית תוך שהוא מסתובב עם חבורת סרסורים. כשהוא מוצא לעצמו פטרון מנוסה שמשמש לו כסרסור, מתפתחת בין השניים מערכת יחסים מגרה אך מסוכנת. מסרטיו הראשונים של במאי התיאטרון והקולנוע פאטריס שרו (המלכה מרגו), זוכה פרס סזאר על התסריט. עם הבמאי קלוד ברי (ז'אן דה פלורט) בתפקיד קטן של קליינט.

התחתנתי עם צל| VOD

בימוי: רובין דיוויס
תסריט: פטריק לורן
משחק: נטלי ביי, פרנסיס הוסטר, ריצ'ארד ברינגר
צרפת 1983, 110 דקות, צרפתית, תרגום לעברית

לאחר שפרנק נוטש אותה כשהיא בחודש השמיני, הלן מחליטה לנסוע לדרום. על הרכבת היא פוגשת זוג שמסתכל עליה באופן מוזר. אך אם זה לא מספיק יש תאונה והזוג נהרג. הלן מחליטה לקחת את זהותה של האישה והולכת לפגוש את משפחתה הנחמדה.

דרכון לאלג'יר | VOD

בימוי: מוחמד חמידי
משחק: ג'אמל דבוז, טופיק ג'אלאב, מאליק בטאלה
צרפת, אלג'יר 2013, 87 דקות, צרפתית, תרגום לעברית

פאריד, צעיר צרפתי בן 26, נאלץ לנסוע לאלג'יריה על מנת להציל את ביתו של אביו. לראשונה בחייו הוא יוצא למסע במטרה לגלות את אלג'יריה, במסע הוא יפגוש דמויות מפתיעות, מלאות הומור ופשטות, ביניהן את בן דודו הצעיר, בחור מלא חיים ואנרגיות שחולם להגר לצרפת.

שעה של שקט | VOD

בימוי: פטריס לקונט
משחק: כריסטיאן קלבייה, קרול בוקה, ולרי בונטון
תסריט: פלוריאן צלר
צרפת 2014, 79 דקות, צרפתית, תרגום לעברית

שעה אחת לבד, זה כל מה שמישל מבקש בכדי שיוכל להקשיב לתקליט הג'אז הנדיר שמצא אחרי שנים של חיפושים. נרגש עד אין קץ, חדור מטרה, הוא רץ הביתה כדי להיות לבדו ולהקשיב לאלבום. אבל דווקא מסתבר שלכל העולם יש תוכניות אחרות. אשתו מחליטה לחשוף וידוי מפתיע, בנו חוזר משום מקום, המאהבת דופקת בדלת, השיפוצניק לא מפסיק להרעיש וגם השכנים עורכים מסיבה. שלל סיטואציות משעשעות מטלטלות את חייו של מישל, שיעשה הכל בשביל שעה של שקט.

תשעה חודשים | VOD

בימוי: פטריק בראודה
תסריט: פטריק בראודה, דניאל רוסו
משחק: פטריק בראודה, פיליפין לרוואה-בויוה, דניאל רוסו
צרפת 1994, 110 דקות, צרפתית, תרגום לעברית

סמואל הוא פסיכיאטר שחי עם בת-זוגתו מתילד חיים שקטים ונעימים. כשמתילד מודיעה לו שהיא בהריון, סמואל נכנס לפאניקה. למרות זאת הם נוסעים יחד לסופשבוע עם מרק הרווק המושבע ועם דומיניק, ג'ורג' ושלושת ילדיהם. בשלב זה סמואל כבר מאבד את העשתונות ואומר למתילד שהוא לא רוצה ילדים – מתילד מצדה מבטיחה לו שההריון לא יעמוד ביניהם ושהכול יהיה בסדר.

השען מסנט-פול | VOD

בימוי: ברטרנד טברנייה
תסריט: ברטרנד טברנייה, ז'אן אורנץ', פייר בוסט
משחק: ז'אן רושפור, פיליפ נוארה, ז'אק דני, איב אפונסו
צרפת 1974, 105 דקות, צרפתית, תרגום לעברית

מבוסס על ה'שען מאוורטון' של ז'ורז' סימנון. סרטו הראשון של טברנייה (דקה לחצות) מספר את סיפורו של מתקן השעונים מישל, אלמן שחי עם בנו ברנרד. מישל (משחק יוצא דופן של נוארה – האלטר אגו של טברנייה), מנהל חיים רגועים ובטוחים עד שיום אחד כל עולמו קורס עליו כשהוא מגלה שבנו יחידו מואשם ברצח. זוכה דב הכסף – פרס השופטים.

השופט והמתנקש | VOD

בימוי: ברטרנד טברנייה
תסריט: ברטרנד טברנייה
משחק: פיליפ נוארה, מישל גאלאברו, איזבל הופר

דרמה מרתקת על דרכיו הפתלתלות של החוק בסוף המאה-19. סמל צבא בדימוס, יוצא למסע נדודים בדרום צרפת לאחר שחווה משבר נפשי – מסע שהופך למסכת מחרידה של אונס ורצח של כ-20 ילדים. סביב לכידתו מתארגן צייד אדם בניצוחו של שופט מקומי בעל אספירציות פוליטיות חזקות ביותר. השופט, אותו מגלם פיליפ נוארה לא ייתן לדבר לעמוד בדרך להרשעה והוצאה להורג, גם במחיר עיוותה של מערכת המשפט. פרופיל של רוצח סדרתי שהופך לדרמה פוליטית סוחפת.

הקשר היהודי| VOD

בימוי: אלכסנדר ארקדי
תסריט: אלכסנדר ארקדי
משחק: ז'אן-לואי טרנטיניאן, רוג'ר האנין, ברנרד ג'יראדו
צרפת 1982, 130 דקות, צרפתית, תרגום לעברית

קורותיה של משפחת ביטון, יהודים ממוצא אלג"יראי המחזיקים אימפריית פשע בפריז.
בין חיי היומיום, השמחות המשפחתיות ובין עסקי המשפחה המפוקפקים, הפשע אינו סותר את היותם אנשים חביבים, שומרי מצוות, האוהבים זה את זה. "הקשר היהודי" היה לאחד הסרטים המצליחים בצרפת של 1982. הן בגלל שארקאדי מעניק פנים אנושיות לפושעים (כמו קופולה ב"סנדק") והן בגלל שהוא חושף קהילה שלא זכתה לתשומת הלב של הקולנוע. ארקדי עושה זאת מתוך אהבה גדולה וכבוד, ובשילוב מדויק בין סנטימנטליות להומור.

אושר מעבר לפינה| VOD

בימוי: אטיין שאטלייה
תסריט: אטיין שאטלייה, פלורנס קנטן
משחק: מישל סרו, אדי מיטשל, סבין אזמה, כרמן מאורה
צרפת 1995, 106 דקות, צרפתית. כתוביות לעברית

פרנסיס עובר סדרת משברים בבית ובעסק שלו. הוא רוצה לעזוב הכל ולברוח. אך כשהוא  רואה בתכנית בטלוויזיה אישה המבקשת למצוא את בעלה שנעלם, גבר הדומה לו דמיון מדהים, משהו קורה. הוא מחליט להיפגש עם האישה ובנותיה ולהציג עצמו כבעלה הנעדר, אבל החיים החדשים שהוא מתחיל לבנות אתן אינם מבטיחים שכשוך קל. מישל סרו (כלוב העליזים), סבין אזמה (החיים הם שיר) וכרמן מאורה (נשים נשים) בקומדיה של אטיין שאטיליה (טאטי דניאל).

לאמץ אלמן | VOD


בימוי: פרנסואה דזאניה
תסריט: ג'רום קורקו, קתרין דיאמאן
משחק: אנדרה דוסולייה, ברנג'ר קרייף, ארנו דוקרה, ג'וליה פייאטון
צרפת 2016, 97 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

הוברט ז'אקין התאלמן לאחרונה וגר לבד בדירתו הענקית. יום אחד, בעקבות רצף של אי הבנות הוברט מוצא את עצמו מציע חדר למנואלה, סטודנטית הרפתקנית ותוססת המחפשת דירת שותפים. היא אפילו מצליחה לשכנע אותו לחפש עוד דיירים: מריון, אחות ביישנית ופול-ג'ראר, עורך דין גרוש טרי. שנה ייחודית ומלאת הפתעות מחכה למשפחה הלא צפויה הזו וכך הוברט סוף סוף מוצא מחדש את האושר.

חולמת רק עליו | VOD

בימוי: לוראן היינמן
תסריט: לוראן היינמן, לוק ברו 
משחק: אלזה זילברשטיין, היפוליט ג'ירארדו, אמילי דקאן
צרפת 2019, 103 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

סיפורו של ליאון בלום, הפוליטיקאי הסוציאליסט הצרפתי היהודי וראש ממשלת צרפת שלוש פעמים, והרומן שניהל עם ז'אנו רייכנבך, שפגשה את בלום כשהייתה בת 16 בלבד והתאהבה בו. כעבור שנים, כשסוף סוף התאפשר להם להיות יחד, הגיעו הנאצים לצרפת וז'אנו ויתרה על חייה הנוחים כדי לקשור את גורלה בזה של בלום. דרמה תקופתית מלוטשת בהשראת מחקרה של ההיסטוריונית דומיניק מיסיקה.

רבע עוף | VOD

בימוי: קלוד זידי
תסריט: קלוד זידי. מישל פאברה
משחק: לואי דה פונס, קולוש, אן זכריה
צרפת 1976,  104 דקות, צרפתית. כתוביות לעברית

לואי דה פינס (רבי יעקב) מגלם את דמותו של מומחה מזון גורמה ומוציא לאור של מדריך מסעדות יוקרתי. כל עולמו חרב כשלשוק נכנסת רשת מזון מהיר בלתי נסבלת והוא מכריז מלחמה טוטאלית על התופעה. אבל אם זה לא הספיק, אלוהים מחליט להעניש אותו באובדן חוש הטעם. האיש על סף התאבדות, בעיקר כשבנו מבשר לו שהוא רוצה להיות ליצן במקום טועם מקצועי. עכשיו הוא גם רוצה לקחת את כולם אתו לגיהנום!

השנים הכי טובות | VOD

בימוי: גבריאל מוצ'ינו
תסריט: גבריאל מוצ'ינו, פאולו קוסטלה
משחק: פיירפרנצ'סקו פבינו, מיכאלה רמזוטי, קים רוסי סטיוארט, קלאודיו סנטמריה
איטליה 2020, 129 דקות, איטלקית. כתוביות לעברית

בראשית שנות השמונים ברומא, ג'וליו ופאולו היו בני 16 וכל חייהם לפניהם. לאחר הפגנת סטודנטים מסעירה, ריקרדו, "השורד", מצטרף אליהם, וג'מה, בה פאולו מאוהב בטירוף, מצטרפת במהרה. הרביעייה תשרוד אירועים, אישיים והיסטוריים כאחד, באיטליה ובעולם; נפילת חומת ברלין, מבצע "ידיים נקיות", עלייתו לשלטון של ברלוסקוני ואסון מגדלי התאומים.

ארבעת החברים ילמדו יחד מה באמת חשוב, מהם הדברים שגורמים לנו להרגיש טוב וכי אהבות וחברויות  משתנות, נעלמות ולעיתים גם חוזרות.

 

הקרנבל הגדול| VOD

בימוי: אלכנסדר ארקדי
תסריט: אלכסנדר ארקדי
משחק: פיליפ נוארה, רוג'ר האנין, ריצ'ארד ברי
צרפת 1983, 130 דקות, צרפתית, תרגום לעברית

נובמבר 42' שלהי מלחמת העולם השניה. חיילים אמריקאים נוחתים בעיירה קטנה באלג'יר. בני המקום מוצאים את עצמם מאמצים בעל כורחים את מנהגיהם של האורחים הלא קרואים.

השנה הראשונה שלי | VOD

בימוי: תומא לילטי
תסריט: תומא לילטי
משחק: וויליאם לבגיל, ונסן לקוסט
צרפת 2018, דקות 122, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

אנטואן מגיע לשנה הראשונה בפקולטה לרפואה ישר אחרי שסיים בית ספר תיכון.
הוא פוגש את בנז'מה בן למנתח בכיר ממוצא צפון אפריקאי. השניים מתמודדים עם הלחצים והסביבה התחרותית, ונאלצים להתגבר על המכשולים היומיומיים בדרכם ועם הציפיות הגבוהות מהם. סרטו השלישי של תומא לילטי (רופא הכפר), רופא בהכשרתו עוסק בסרטיו בהיבטים שונים של עולם הרפואה.